Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

survola

Avem aici o întrebare retorică :)

horatiu.cosma

Nici pe departe, unii chiar nu urmăresc forumul nici măcar o pagină în urmă.

B.Dani

Eiii, nu-i chiar o singură pagină, sunt 8 pagini în urmă  O:-)
@prd.marius, vezi pagina 1441 (https://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=165.21600)

prd.marius

Cata rautate domne', cata rautate  :lol:

Daca am ratat ceva legat de lotul 2 de pe "o pagina in urma", iti cer scuze.

Dar da, eram ironic... Astept de atat de multi ani sa circul o data pe autostrada asta de mi-a albit si parul. Doar ironic mai pot fi.

Mersi B.Dani, dar aia deja o vazusem.

ddfab

ieri, erau ceva lucrari la giratoriul care va lega Nodul Alba sud cu centura AB, chiar langa centura. au reinceput la acel giratoriu , sa-l contureze, cel putin jumatatea care nu deranjeaza traficul, cea dinspre nod. au mai ridicat usor terasamentul si-l compactau. nu erau cilindrii compactori, ci lucrau cu placi. deci ceva semne sunt ca ar vrea sa finalizeze si acest punct.

lorigergely

Postare de azi de catre CNAIR pe facebook: Așternere strat de uzura, km 12, șantier Sebeș - Turda, lotul 1.

https://www.facebook.com/1555709434689130/videos/378218033460186/

horatiu.cosma

Cam subțire se mișcă cu uzura, au început pe 22 la capătul viaductului peste CF (km 15) și abia au ajung la km 12.

yetiman

Cu un finisor si un camion (poate 2) de asfalt, cum sa faca mai mult?
(La alte firme, nu dau nume  :D, stau camioanele cu asfalt la coada si finisorul lucreaza continuu).
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

voicul

Eu ma mir ca au gasit asfalt, ca era mare problema, dupa cum se zvonea pe aici.

Partea buna: chiar si in ritmul asta termina pana in Decembrie 1 sens ... daca chiar vor sa deschida.

horatiu.cosma

^
Da, dacă nu ploua în nicio zi și nu e frig și și și...

Stefan01

#21730
Ca s-a pomenit de lucrarile de la viitorul giratoriu pe DN1 centura, in zona Alba Iulia Sud. In jurul orei 16:15 se lucra.

Zona unde se lucreaza


Scuzati calitatea pozelor realizate din mers, pe sensul Sebes - Turda. Se lucra la semicercul dinspre autostrada.









TibiV

Quote from: horatiu.cosma on October 27, 2020, 01:20:33 PM
Da, dacă nu ploua în nicio zi și nu e frig și și și...

Esti "Gica contra"!!...
De ce te astepti ca in noiembrie sa fie frig, sa ploua sau sa ninga?!.... Esti carcotas!
Parca ai citat din nebunul care a spus (iertata fie-i zicerea "nu ne trebuie autostrazi"...) ca "iarna nu-i ca vara!"....

Ăștia "ca tine" țin pe loc un șantier care, altfel, ar "merge struna" !....
:lol: :lol:  :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AlinC

ST1, lucrari la gabioane zona Oarda:


AlinC

ST1, podul Mures si nodul rutier Alba Iulia Sud:


alinuttt

Cine mai speră la o deschidere parțială în acest an, să numere muncitorii de la gabioane... Eu nu cred că peste o lună termină gabioanele la Oarda. În ritmul ăsta m-aș mira dacă ajung la cotă în acest an.