Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Ionut

Filmarea este complet irelevanta cand vorbim de planeitate, s-a filmat cu telefonul tinut in mana.

Ionut

Drum bun! Aveti grija. Sa ne (re)vedem sanatosi.










dragos76

Acuma sper că nu o să săriți cu gura pe mine, că nici nu s-a servit aperitivul și eu mă întreb ce o să ne dea la desert :)

Sunt șanse ca anul ăsta (dacă vremea rămâne cam tot așa, fără precipitații semnificative și cu ceva grade plus pe la amiază) să se finalizeze la Alba Nord supratraversarea pe DN, respectiv firul II al viaductului peste CF? S-au mișcat și până acum acolo (mai ales pe partea supratraversării) foarte bine, dar mă gândesc că ar putea folosi acum și resursele (ale lor directe sau subcontractorii) ce s-au eliberat odată ce s-au finalizat lucrări pe restul lotului, ce se va da azi în folosință.

ciprebbe

Sunt zone ok si zone unde probabil in primavara se va scoate si reface. Au montat pe DN semnele de cedeaza trecerea, prioritara fiind iesirea de pe A10.
Grija la animale, gardul nu e pus peste tot si avem cateva zone scurte cu lipsa parapete in rest se va merge OK.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Devierea DN are asfalt spre Teius, Baxcom lucreaza si acum la pasaj CF. Speram devierea DN sa fie gata in 2 sapt.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

zuma80

Si eu zic ca pana la 25 decembrie se poate terminat si Alba nord dar si bretelele Deva din nodul Sebes, totul tine de vreme daca ea o sa fie pe + si fara precipitatii.
Pentru A6!

vancouver

A spus doamna Ionita ca aprilie-mai la Alba Nord si concomitent si restul de 2 km de la Sebes. Eventual bretelele directe spre Deva ceva mai devreme. Anul asta nu mai este posibil. E din ce in ce mai greu de asfaltat, ferestrele orare la care e ok de asfaltat sunt din ce in ce mai mici. Nu are rost sa planifici asa ceva acum.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

Redox

Quote from: Ionut on December 03, 2020, 03:22:22 PM
Drum bun! Aveti grija. Sa ne (re)vedem sanatosi.


S-a dat drumul la trafic?

Ionut

Nu s-a dat încă drumul. Pe la 16.30-17.

Bogdan_Cluj

Quote from: interesantul on December 03, 2020, 02:18:16 PM
Jenant! Au fortat deschiderea.. Autostarda in locuriele "fierbinti" au lasat-o nespalata. Totul numai si numai penbtru 6 dec. Sunt curios cat va dura de acum incolo deschiderea completa

Asa este. Mai bine stateam inca 4-5 luni pana in primavara toti ca prostii pe DN-ul paralel, care e 1+1, fara parapeti mediane, fara parapeti laterali, cu intersectii la nivel, cu podul ala etern in reparatii de la Oarda, cu giratorii si intersectii cu drumurile laterale. Mai bine asa pe DN decat pe Autostrada cu pamant in rigolele de pe margine. Sau nespalata, ca DN-ul e spalat tot timpul si cu sampon.

Imi doresc alegeri din 6 in sase luni ca sa deschida orice lot imperfect cu noroi in rigole si cu asfaltul nespalat, decat sa imi risc viata pe DN-urile existente.

zuma80

Dna Ionita, in acel interviu, a omis nodul de la Alba Nord, insista ca se face descarcarea pe lotul 2, deci sa tratam independent loturile mai sigur...
Pentru A6!

mariansb

Tocmai am trecut prin giratoriul amenajat de Primăria Alba Iulia în cartierul Partoș pentru accesul la Alba Sud
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

RobertH

Locatia exacta a giratoriului ?

mariansb

La intersecția cu strada Dacilor
I am trimis o poza lui Ionuț pe e- mail
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

stangabriel

Este loc sa intoarca un tir in giratoriu nou ?