Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Tudor99

#23115
https://www.facebook.com/1525742790987938/posts/2924284107800459/?d=n
Sursa:Ministerul Transporturilor pagina
Va fi cu restrictie de 100kmh.


mariansb

Am trecut pe la Lancram.
E încă închis.Sunt 2 echipaje de poliție la giratoriul de la intrarea pe breteaua spre Alba Iulia
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

voicul

Aici e locatia noului giratoriu.

Eu am vazut in filmarea lui @AlinC la pod-ul peste Mures, pe sensul spre Turda, ca e un val - care se vede si la masina din fata.

Si eu cred ca mai au promis ceva, ca nu a fost ieftin ce s-a intamplat in ultima luna - oamenii au lucrat si sambata si duminica si in zi de sarbatoare si dupa ora 17.

florinlin

Salut. Ca sa ajungi in oras de la Alba Iulia Sud e viabila si varianta centura-str. Marasesti-str. Bucuresti?

mariansb

#23119
Se poate ajunge în oraș dinspre centură- strada Mărășești , doar că poți prinde bariera la trecerea peste calea ferată
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

andreiu20

Mie mi se pare jenant ca Alba Iulia nu este presemnalizata defel, nici pe A1, nici pe A10 desi este principalul oras cu acces la cea din urma. Deci cum ajungi la Alba Iulia din Bucuresti? E simplu, mergi pe A1 spre Sebes dupa care schimbi pe A10 spre Campia Turzii.. rusinos.

norjak

Pe Waze cel putin s-a deschis.

trifuhoria

Încă se demontează zona de protocol




gicu

Da, deja rutează pe Waze. Față de azi dimineață pe DN, economia de timp pare de 15 minute, în condițiile în care dimineață nu era blocaj pe Sebeș - Alba.

trifuhoria

Ultima seara de trafic greu pentru locuitorii din Lancrăm

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

florinalba

Cred ca tasta F5 incepe sa-mi cedeze.  :lol: :lol: :lol:

pentium10

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures