News:

Unboxing Coradia Stream în depoul Alstom!
API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


user201

#23131
Super, chiar nu credeam la un momentdat ca se mai deschide ceva anul acesta. Sa speram ca se va lucra sustinut in continuare pe acest lot astfel incat sa se implementeze rapid masurile de siguranta si apoi sa se definitiveze nodurile, ca imi este cam frica de giratoriile din Lancram, dar oricum bine ca s-a deschis si se circula.
Sper sa fac o "plimbare" zilele urmatoare pe acolo.
P.S. Din filmarea lui Alin semnalizarea la Lancram pare ok.

Nelu63

Ma bucur ca sa dat in trafic lotul unu ,sunt curios sa-l incerc si sa vad cum se elibereaza Dn. de trafic. De la giratorul spre Vintu de jos si pana la intersectia spre gara -cetate  faceam uneori si 30 min.  cred ca acuma o sa fie bine. Sper sa monteje si gardul si celalate elemente de siguranta traficului cat mai repede. Drumuri bune va doresc si sa auzim numai de bine.

Razvan.M

Mersi @AlinC pt live-ul din drona. Am putut experimenta pe viu ceea ce pt tine deja e obisnuinta. Nu mai vorbim de faptul ca imaginile au fost superbe acum pe inserat.

ionutz08


voicul

Eu sunt mai fericit cu aceasta deschidere decat cu cea de pe A7.
Evident e ceva personal (si nu de bine): pur si simplu mi s-a urat de lotul asta! Nu ca sunt mandru cu ST2.

Asteptatm AB N si dupa bretelele spre Deva.
Giratoriile de la Sebes ... o sa fie greu acolo un timp  :D

Felictiare API, AlinC si la toti  :cheers:

danny_cbu

Pana nu deschid bretelele spre Deva nu ar trebui sa ridice grinzi prin nodul Sebes, pentru binele traficului.

zuma80

O sa fie un conflict in giratoriul Lancram pana se muta toata circulatia de A10.
Maine o sa avem o imagine clara a schimbarii.
Nu am cunostiinte din interior, dar cred ca si aceasta deschidere poarta semnatura API si PUM dupa multele cereri pentru deschidere pe bretele scurte.
Felicitari tuturor!

PS Aici nu se termina serialul preferat brusc, cum a fost LD4 ca exemplu, unde am pierdut instantaneu reportajele foto si filmarile din drona, serialul continua dar cu o actiune mai relaxata si un deznodamant cunoscut, asa ca sper ca AlinC sa ne mai bucure din cand in  cand cu info noi.
Cei care o sa puna anvelopa pe acel asfalt sa nu uite suferintele traite aici!
Pentru A6!

RobertH

#23138
Oare ce mai zic cele doua doamne de la Oarda dupa deschiderea de azi pe graba fara panouri fonoabsorbante la gabioane? 


germanul2012

În primul rând țin sa-i mulțumesc lui AlinC pentru maratonul video cu ajutorul căruia am fost tot timpul foarte bine informați în legătură cu desfășurarea lucrărilor pe acest lot și apoi, drumuri foarte bune, vă doresc tuturor celor care conduceți autovehicule.

adrian sibiu

Multumesc colegilor de la API si PUM,mulțumesc in special lui Alin C care prin efortul sau susținut a pus presiune continua pe constructor,încât până la urmă, sa ajungem, să circulam,pe acest sector de autostradă.

dorum

Da, jos palaria AlinC!!
Sincer, no offence, cateodata era plictisitor sa urmaresti progresul zilnic, dar s-a dovedit ca e extraordinar!!!
Am avut info zilnice, din toate punctele cheie ale acestui lot.
Iti multumesc personal pt asta!!!
:drunk: :cheers:

trifuhoria

Am ajuns acasa înghețat și fără baterie.
Conflict in trafic deja exista și e evident. Sebsurile giratorii de la Ivinis îl provoacă...
Poze cu primele mașini văzute de pe pasajul Calea vacii:




La câți mai mulți km!!!
Multumim AlinC și restul colegilor!!!
Sa fim corecți: multumim Pizzaroti!

cezarcolibri

Buna seara la toata lumea,
In primul rand ii felicit pe cei implicati zi de zi in urmarirea lucrarilor, in special lui AlinC!
Va urmaresc zilnic, nu sunt in domeniu, motiv pentru care nu am intervenit niciodata, lasandu-i pe cei care sunt in masura sa faca acest lucru.
Va felicit pe toti implicati si trebuie sa stiti ca Romania se misca inainte cu oameni ca voi, oameni care se implica voluntar, isi aloca mult timp personal in aceasta activitate care nu este usoara si care presupune foarte multa implicare.
Felicitari inca odata si sa stiti ca nu sunteti singuri, sunt multi ca mine care va urmaresc si care aprecieaza activitatea voastra.