Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 4 Guests are viewing this topic.

cristi767

Quote from: adrian rosca on July 20, 2016, 11:50:28 AM
^Doar la 2 din proiecte s-au inregistrat progrese in ultima luna. Catastrofal!

Sunt de fapt 4, dar concluzia rămâne: catastrofal. Dacă în iunie înregistrăm "progresul" ăsta... la ce să ne mai așteptăm?

GDPR

Da, ai dreptate, procentele de la Tg. Jiu si Tg. Mures sunt atat de mici incat le-am scapat.  :) Imi trebuie niste ochelari mai tari.  8)

TibiV

Quote from: adrian rosca on July 20, 2016, 04:04:30 PM
Imi trebuie niste ochelari mai tari8)

Poate le-ar trebui lor niste procente mai mari ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

Varianta de ocolire Sacueni - contract reziliat, procent fizic realizat 53.01% (iunie 53.01 %)

Data estimata de finalizare conform ultimei extensii de timp 15.11.2015. In data de 21.05.2015 a fost transmisa Notificarea de reziliere a contractului de catre Antreprenor. In data de 19.06.2015 contractul de executie lucrari SEMNAT CU IDECON S.A.U. ZARAGOZA a fost reziliat de catre
Beneficiar ca urmare a intentiilor Antreprenorului din data de 21.08.2015.In prezent CNADNR SA pregateste documentatia pentru relicitarea lucrarilor ramase de executat, data estimata de lansare a procedurii semestrul III 2016.

In alta ordine de idei...destul de multe centuri ar trebui sa vedem finalizate in aceasta toamna...chiar daca nu vom avea autostrazi.

In curând o sa fac o lista cu contractele care trebuie reziliate. Constructorul de la centura tecuci urca rapid spre top 3.
Drumurile noastre POATE;

marinul

Pun cateva poze cu centura Oradea dintre DN79 si DN76

Pasaj Nojoridului

privire spre dn76









facem dreapta ca sa urcam pe pasaj



o privire inapoi spre pasaj
















Sent from my iPhone using Tapatalk

marinul

continuam spre pasaj




aici facem dreapta sa urcam pe pasaj










Sent from my iPhone using Tapatalk

marinul

Pasaj Ciheiului

privire spre dn 76














Sent from my iPhone using Tapatalk

marinul

privire spre Dn79







trecem de pasaj



un drum nou de legatura cu orasul/cartierul Nufarul





Lucrarile par sa se finalizeze usor, poate ne ajuta NGC20 cu termenele de finalizare


Sent from my iPhone using Tapatalk

ioandorin

#3998
@marinul :super poze

adiarc

Cu siguranta CNADNR are o parte importanta de vina,iar problemele curg din 2012, cand reglarea de conturi între diferite partide a inceput prin suspendarea finanțării de la centru.....insa Primăria Arad nu a făcut absolut nimic( lucruri concrete,nu gargara ieftină ),pt ca,de exemplu,sa preia  in administrare podurile....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

NGC

Quote from: marinul on July 25, 2016, 08:45:33 PM
Lucrarile par sa se finalizeze usor, poate ne ajuta NGC20 cu termenele de finalizare

Termenul pentru finalizarea lucrarilor la pasajul Nojoridului este 08.11.2016.

Termenul pentru finalizarea lucrarilor la pasajul Ciheiului este 14.11.2016.

RaduC

Azi la 16.00 se muncea la giratoriu de la intrarea în Ernei, de pe centura Târgu Mureș

Eurocopter

Eurocogen a mai emis o factura pe VO Tecuci. Chiar se lucreaza ceva pe acolo, e cineva din zona sa mearga sa vada cu ochii lui?

alecu26

Potrivit rapoartelor cnandr nu se lucrează.  Se reexpertizeaza lucrările.
Drumurile noastre POATE;

stangabriel

Buna seara,
Parca s-a spus pe forum ca se lucreaza la ideea de sens giratoriu pe Centura Bucuresti cu Strada Garii Otopeni, asta cand vor fi parapeti pe mijloc. Pai am vazut ca s-a lucrat ceva acolo, s-au scos bordurile vechi de la vechea giratie. O sa fie periculos zic eu, se intra cu viteza de pe pod, direct in giratoriu.
Stiti ceva de aceasta lucrare?