Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

7 Members and 16 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Imgur-ul mai mult sta decat uploadeaza (undeva la 8-9 poze pe ora) ma simt nevoit sa intrerup fotoreportajul.

Am incarcat pe pagina de Facebook a Asociatiei Pro Infrastructura un scurt rezumat urmand sa revin aici cu restul pozelor.
Apreciati si pagina de Fb a asociatiei ca sa primiti toate notificarile legate de forum si API.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

foarte desteapta abordarea lui UMB pentru debleele mari, executandu-le etapizat....pe mai multe sezoane, astafel incat sapaturile superioare se stabilizeaza cu iarba si plante, inainte de a incepe etapele de mai jos.

Cam aceasi abordare o avea si Bechtel.
Drumurile noastre POATE;

TibiV

Quote from: ciprebbe on May 16, 2015, 09:23:37 AM
Imgur-ul mai mult sta decat uploadeaza (undeva la 8-9 poze pe ora) ma simt nevoit sa intrerup fotoreportajul..
Aşa se întâmplă cu prozele de rezoluție mare..
Eu am făcut pozele de la Pasajul N.Grigorescu la aprox. 4200x2300 pixeli (cam 3 MB fiecare poză)  le dădeam încărcare seara ca să le am gata a doua zi dimineata...
Mai există soluţia să le dai intai resize si să le micsorezi, dar evident pierzi la calitate...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

stangabriel

Arata foarte ingrijit santierul si va arata la deschidere deja foarte bine.

Felicitari pentru poze.

Apropo de A3 de langa Capitala.  Ce mai trebuie facut oare la nodul A3 cu centura?  Scria ceva de acel loc pentru noua licitatie.

S-au reasfaltat trei sferturi din Petricani,bulevardul unde se va "revarsa" A3 si s-a inceput lucru la intersectia Fabrica de Glucoza cu Barbu Vacarescu.

Si eu cred ca A3 si Fabrica de Glucoza trebuie finalizate impreuna.


ciprebbe

Mai sunt peste 50 de poze.S-a pozat pana la Nadaselu.Pe mâine seara sper sa reușesc sa le urc.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Uau !
Abia aştept(ăm) !...
Se întâmplă cum am zis, nu? Te uiţi lung cum rumegă 20 de minute o poză...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Daca nu ai timp, poti sa mai delegi din munca, cel putin mie mi deschis toata noaptea laptopu, pot daca vrei sa pun pe imgur dintre ele, daca zici ca dureaza asa mult.

danutzu_1069

#6217
Quote from: stangabriel on May 16, 2015, 07:01:04 PM
S-au reasfaltat trei sferturi din Petricani,bulevardul unde se va "revarsa" A3 si s-a inceput lucru la intersectia Fabrica de Glucoza cu Barbu Vacarescu.


Ceeace ai vazut nu face parte din supralargire FdG ci dintr-o alta lucrare din zona: Supralargire Str. Gara Herastrau

E plin de supralargiri in zona....

dr4qul4

Legat de cei 3 km...mai au:
- pasajul de la popasului (sunt doar picioarele ridicate, am pus o poza acum 1 luna)
- pasaj peste CF
- nodul cu petricani, unde va fi doar giratoriu? Nu se face nici un pasaj pe FDG?
- si, daca nu ma insel, mai au si podul peste acel lac!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

stangabriel

Procedura supusă Cerințelor Beneficiarului se referă la finalizarea lucrărilor pe
sectorul de autostradă București – Ploiești, între km 0+000 - km 3+325, care
traversează Municipiul București (km 0+000 - 1+750), orașul Voluntari (km 1+750 -
km 3+325) și finalizarea lucrărilor la Nodul rutier Centura București (km 6+500) și
Nodul rutier Moara Vlăsiei (km 19+500).

De aici am luat informatia, din comunicatul oficial.

rocklee

se pare ca au destule lucrari de arta de executat ...pote si un giratoriu in petricani ....

montaniardul

Au mai aparut stiri mai proaspete referitoare la sectorul de autostrada 2A Ogra - Campia Turzii?

horeaa

^^ Este un nou termen la CAB. Vezi in thread-ul de sinteza al licitatiilor.

ciprebbe

#6223
Continuare

Umpluturi intre II si III









Sus pe terasament
vedere spre III

vedere spre II




Se ecologizeaza intreaga zona de la IV pana la I




In drum spre III



III








Vedere spre IV




IV



Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Intre IV si V













Spre V






O privire inapoi spre IV si III




Si o luam spre V



Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe