News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 31 Guests are viewing this topic.

udar

Quote from: alin_simeriaveche on September 19, 2020, 11:40:43 PM
Nu vreau sa enervez pe nimeni. Credeti ca este posibil ca la anul in decembrie sa se circule pe lotul Strabag?
Alin eu cred ca va fi o copie al lotului 1 Timisoara - Lugoj cu aceeasi lungime.
Si raspunsul este ca  este posibil.

teoneo

Video de pe segmentul proaspăt inaugurat de Autostradă A3 din a doua seară după inaugurare.
Filmarea începe de pe DN15, dinspre Luduș, cu intrare pe breteaua de acces a nodului Chețani (cea mai mare parte a nodului e în Unitatea Administrativ Teritorială a comunei Chețani) spre autostradă și apoi rulare pe A3 pe sensul Luduș - Târgu-Mureș. Am parcurs scurt parcarea aferentă acestui sens. Fiind deja întuneric n-am mai parcurs nodul nou de la Iernut. Am oprit filmarea după terminarea lotului Astaldi/Max Bögl.


voicul

@alin_simeriaveche Problema este la ce costuri gasesc?
La Straco si aburul de motorina e important. Sa gasesti groapa de imprumut si cu 2 km mai departe, pentru ei tot este prea scump.

Dominik

Cu putin noroc la sfarsitul anului viitor putem circula pe tot segmentul Tg Mures-Campia Turzii  :)
You're in Steelers Country

TibiV

Cu puțin noroc, de la Tg.Mureș la Nădășelu...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

SorinMS

Cu puțin noroc, de la Tg. Mureș la Holdea. ;)

SorinMS

Am vrut să zic, cu noroc dublu. Și chior. :lol:

alin_simeriaveche

^^^E prea erotic visul acesta si prea multe "noroace" :). Eu m-am resemnat cu privire la Aktor. Dar m-as bucura enorm sa circul la anul in decembrie din Tg Mures continuu pana la Aiud apoi din Alba pana la Simeria. La varianta lui SorinMS nici nu am indraznit sa visez:).

ciprebbe

Ultima filmare de pe santierul Chetani - Iernut cu 3 ore inaint de deschiderea traficului.


Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

luc

Dacă tot suntem la capitolul noroc chior (oare doar asta o fi?! ) ce ziceți de Târgu Mureș - Boița? Asta să rezolvam 3 A-uri...

udar

#25360
Quote from: luc on September 20, 2020, 10:15:11 AM
Dacă tot suntem la capitolul noroc chior (oare doar asta o fi?! ) ce ziceți de Târgu Mureș - Boița? Asta să rezolvam 3 A-uri...

Asta da realizare !!!
Asa ceva sa isi puna ca tinta CNAIR-ul pentru sfarsit de 2021.

carutasul

frumoasă filmarea. acum însă ne învățăm rău și o să vrem și pe lotul Straco :)

dargauda

din filmare (care e super)dupa cum am vazut eu,nu are  gard de protectie pentru animale?

ciprebbe

Are gard, doar in zona Chetani nu este insa acolo mai lipsesc santuri, parapete, iluminat.....
Sa speram ca vor remedia rapid zona si nu o vor lasa asa.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

carutasul

păi eu sper că o să și asfalteze  zona nefolosită, ca să o protejeze, adică să nu părăsească zona o dată deschiderea făcută ...