News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 35 Guests are viewing this topic.

Dominik

A3, șantierul Lotului Râșnov - Cristian, lucrările din teren au depășit deja un stadiu de realizare de 50%. Constructorul a început de câteva zile să monteze parapetul de siguranță și lucrează la amenajarea sensului giratoriu de la intersecția cu DJ112B precum și la așternerea straturilor de asfalt de pe drumul de legătură. Săptămâna viitoare va începe și montarea grinzilor pe pasajul de peste DN73A.







CNAIR
You're in Steelers Country

tom_sawyer

Anunt de participare: [CN1022757] Contractul de prestari servicii de intocmire documentatii cadastrale si rapoarte de evaluare pentru imobilele afectate de coridorul de expropriere al lucrarii de utilitate publica ,,Autostrada Brasov - Tg. Mures - Cluj - Oradea, Sectiunea Mihaiesti - Suplacu de Barcau km 0+000- km 80+054, pe teritoriul localitatilor Sanpaul din judetul Cluj si localitatilor Zimbor, Sanmihaiu Almasului, Romanasi, Treznea, Zalau, Meseseni de Jos, Crasna, Boghis, Nusfalau, Ip si Marca din judetul Salaj"

Valoarea totala estimata: Intervalul intre : 5.053.200,00  si 7.579.800,00 lei

Depunere oferta Data limita: 26.08.2020 15:00


mihai008

Se mai aude/stie ceva despre lotul Suplacu De Barcau - Nusfalau? Acum vreo 4-5 saptamani, ministrul transporturilor spunea ca in iulie se anunta castigatorul pe acest lot.

pentium10

Lotul Strabag - Tg Mureș - comuna Cristesti

Ședință de depunere/semnare documente necesare întocmirii documentației cadastrale individuale!

În data de 20.07.2020 sunt rugați să se prezinte la sediul Primăriei Cristești, toți proprietarii de imobile afectate de coridorul de expropriere al lucrării de înființare a Autostrăzii Brașov-Tg. Mureș-Cluj-Oradea. Între orele 10-14, la Etajul 1, sala de ședințe se prezintă următoarele documente după caz: actul/le de identitate al/ale proprietarului/ilor, acte care atestă dreptul de proprietate - certificat de moștenitor (copie legalizată), contract de vânzare-cumpărare (copie legalizată), cereri, declarații, etc.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ionut

Bors-Biharia, e (aproape) gata. Enjoy!


SergiuSerj

Cateva imagini de pe Iernut-Chetani postate de CNAIR

Sursa facebook: https://www.facebook.com/watch/?v=312389053501232

voicul

Astaldi trece bine de tot in august. Nu m-ar surprinde chiar septembrie.
Mai sunt multe de facut.

pasadia

Ce diferenta e intre ce am construit noi la Nadlac (improvizatii, containere temporare, etc...) si ce au construit ungurii aici...

alexmocian

Parerea mea este ca structura de pe A3 de la nodul Chetani ar trebui executata acum si nu dupa ce nodul este functional. Dar deh, cand nu este minte la CNAIR mai multi bani se arunca aiurea. Nodul asta trebuia inceput cel putin acum 3 luni sau introdus in lotul Astaldi. Incep sa inteleg the frustarile celor de API sunt atat de mari.

cristi767

Pai acolo nu e doar chestie de vointa. E si de putinta. E un lant mai mare care trebuie insurubat. Pana la urma e o minune si ca s-au urnit lucrurile atat cat s-au urnit pt a se putea deschide.

survola

Să dea cel de sus să meargă lanțul facturărilor și al plăților, să continue lucrul pe acest lot la un ritm decent.

Dominik

Bravo Selina ! sper sa inceapa cat mai repede lucrarile pe lotul urmator si sincer mi-ar placea sa faca si lotul Chiribis-Suplacu de Barcau, daca tot e in Bihor, au aratat ca merita ca o firma locala sa faca tronsonul Bihorean din A3.  :) +1 pt filmare  :popcorn:
You're in Steelers Country

vancouver

La Straco nu aveti sperante prea mari. Marcu lucreaza pe datorie si o sa faca strict cat e convenit si necesar, dupa care o sa stea sa astepte banii. Banii pe care Straco nu ii are si nici nu o sa-i aibe asa imediat.

Deci in nici un caz nu o sa vedem o continuare a activitatii firmei Marcu la Straco. In cel mai fericit caz o sa mai faca ceva la un alt moment dat in viitor

Cu Baxcom - asa cum au spus si altii - probabil scopul este sa se ajunga la montajul grinzilor de la structura C. Turzii, si astfel Straco sa incaseze grinzile. In cel mai fericit caz acolo o sa se ajunga pana la suprabetonare si apoi iar stop, pana vin ceva bani. Nu exista nici o intentie de a se apuca si de urcari la acel pasaj, desi evident lucrul la autostrada nu poate continua decat dupa mutarea traficului pe pasaj.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

JohannDB

A3 MS ..... La intrarea pe A3 în capătul de la Ungheni (DN15 Aeroport Tg.Ms. / A3MS km 5), fiind în zonă, vineri în jurul  prânzului, am zărit la baza "ciotului" de A3 spre Ungheni/Tg Mureș utilaje la lucru.... Porumbul pe câmp e destul de mare și nu vezi bine din drum; mă întrebam (și eu) dacă au început decopertările pentru terasamentul spre Ungheni....

Hercule

La nodul Chetani s-a pus pamant vegetal pe portiunea opusa autostrazii (nord).




Powered by API/PUM imgur uploader

Pozele sunt de sambata seara, deja nu se mai lucra. La bretele nu prea se vede avans.
Deșteaptă-te române!