News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 35 Guests are viewing this topic.

marinul

Da alecu, sa umplem dn-urile cu giratorii. Chiar imi pare rau ca in drumul meu spre Satu Mare nu am inca un giratoriu sau doua intre Biharia si Satu Nou. Altii au intersectii intre  dn-uri denivelate de acum 30 de ani

SorinMS

Mare minune ce vedem acum, față de ce era acum 2 săptămâni la nodul Chețani. Și zic că ar fi o minune și mai mare ca, după ce au intrat așa în forță, să o lase baltă iarăși. Sigur vor termina nodul, nu știu la ce formă, probabil așa cum a fost proiectat. Și mă gândesc că în timp util.
Să le ținem pumnii sau Doamne ajută, cum preferați.
Mulțumiri Ciprebbe pentru osteneală. :)

GDPR

Am mai vazut acum cativa ani o astfel de "minune", cand Selina a fost subantreprenor la Construct Mod pe DN76. Vreo doua-trei luni au tras tare de tot, dar s-au oprit la fel de brusc cum au inceput. Asa ca sunt putin sceptic cu Straco.

laszlo.robert

Cipri ,vine o filmare si de la Iernut/Astaldi  ?

naivu

A zis deja omul ca nu are progres semnificativ de filmat; poate dupa ce da drumul la nodul Iernut!

ciprebbe

Da vine si filmarea cap coada Chetani - Iernut.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

zuma80

@pasadia, daca structura este in teren, de ce sa nu o ridice/monteze ca sa si incaseze.
Cam asa vad o sansa pentru Straco, sa atace zonele de unde pot incasa rapid, altfel sanse minime.
Pentru A6!

survola

Daca factureaza si li se platesc repede facturile.

user201

#24038
Super că se lucrează foarte bine la nod!
Am văzut de 2 ori filmarea și nu îmi dau seama dacă vor vrea să facă întreg nodul, mai puțin supra-traversarea de către autostradă a nodului, pentru că acolo lipsesc grinzi , cred că și capetele supra-traversării, sau doar vor să improvizeze ceva temporar.
Ne vom lămuri în următoarele săptămâni, dar bine că se lucrează și sper să îi țină!
P.S. Între timp se pare că m-am lămurit. Conform clipului de mai jos, ce pare a fi de ieri, de pe pagina CNAIR directorul general adjunct al CNAIR, Ovidiu Marian Barbier spune că se dorește închiderea nodului în cel mult 2 luni, deci mă gândesc că e vorba despre construire în toalitate.
https://www.facebook.com/cnadnr/videos/905472413197664/

tonică

eu banui ca vor sa ajunga cu nodul la un asa nivel, doar strict pentru ceea ce este necesar deschiderii lui:





Powered by API/PUM imgur uploader

pest1969

Pai si cand se hotarasc sa puna grinzile or sa opreasca complet intrarea pe autostrada?

user201

@tonică
Și eu mă gândeam că va fi așa ceva, plus asfaltarea și spre dreapta până la scurgerea aceea, că prea arată decopertat acolo, dar directorul acela din CNAIR cred că dorea terminarea întregului nod, tocmai pentru a evita situația descrisă de pest1969.
Vom vedea în următoarele săptămâni.

tonică

eu cred ca atunci cand se vor pune grinzi acolo se va opri circulatia pentru cateva ore, orele acelea fiind insa intr-atat de indepartate ca timp incat nu s-au calculat inca nici calendare pentru acel an anume. Grinzi care nici macar nu exista inca din cele vazute pe santier!

voicul

Desi se poate intrerupe si ore dintr-un foc, acolo probabil se va opri traficul cate 15 - 20 de minute de 8 ori, cu timpi intre sa treaca coloana.

ciprebbe

#24044
Astaldi - MaxBogl


Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe