News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 36 Guests are viewing this topic.

Hercule

La nod Chetani se lucreaza acum! Nu e ceva foarte spectaculos: cateva basculante, un escavator, doua buldozere. Am si cateva poze din mers, le pun mai spre seara cand ajung la un calculator.
Deșteaptă-te române!

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Kimi

Daca vor asa mult chinezii sa intre pe piata din RO, le recomand sa cumpere straco si sa finalizeze lotul. :)

Asa vedem si noi de ce sunt in stare si daca monteaza antene 5G sub asfalt.

GML

@Kimi,
Oare vreau chinezii cu orice pret sa intre pe piata? Ca lotul asta probabil nu e profitabila la pretul dat de Straco.

Hercule

Poze de azi de la nodul Chetani, aprox ora 11.00. Nu sunt prea reusite, era miscat obiectivul si zoom-ul e prea mare.







Pamantul pentru nod il aduceau de undeva din zona Ariesului/sud Hadareni/spatele organizarii Strabag.


Powered by API/PUM imgur uploader

In alta ordine de idei, la organizarea de santier Strabag/CIC Aeroport au aparut cateva utilaje pe care nu le-am mai vazut acolo. In rest in teren nici o miscare.



Deșteaptă-te române!

SorinMS

Nu fii modest, Hercule, pozele sunt foarte bune, se înțelege perfect ceea ce ai vrut să ne arăți.
Normal că Strabag, dacă sunt firmă serioasă, trebuie să se pregătească și să se apuce de treabă cât de repede. Oare nu ne-am săturat cu toții de tras mâța de coadă pe atâtea loturi din țara asta?
Mulțumiri și toate cele bune.

Ionut

V-am mai zis, STRABAG vor începe oficial în jur de 15 iulie. Am rămas surprins cand ati raportat miscare pe teren, însă nu e cazul, mai întâi trebuie să se organizeze. Cel mai probabil în perioada viitoare veti vedea mai multă agitație în organizarea de șantier și în câteva săptămâni, sper, vom avea și startul oficial... accelerare va fi (sper) si după startul oficial.

Vlad94

Mă bucur să văd că se lucrează la nodul Chețani. Am o curiozitate însă. Care este statutul celor de la Marcu Company în acest proiect?

florin74

#23933
Prestatori. Nici macar subcontractanti. Asa au fost peste tot
Ieri aveau 24 de masini aduse. 2 le-au stricat la prima ora, in noroiul din balastiera (a cedat cardanul la ambele). Intentia este ca saptamana asta sa ajunga la 76 de camioane.
Balastiera e undeva spre Aries, in spatele organizarii de santier. (in zona in care autostrada trece DN-ul) Ieri lucrau si la drumul de acces la balastiera.
STRACO ca si inexistenti, un compactor obosit lucra si el la nod,  ieri la 12.00 terminase programul.


SergiuSerj

Daca chiar o sa ajunga la 76 de camioane pe santier si mentin forta de munca si in weekenduri banuiesc ca sunt sanse destul de mari sa nu avem un lot muzeu. Minunea se intampla!

Hercule35

Deci ar fi posibil ca pe 22 august sa se mearga pe Iernut-Chetani ?

horatiu.cosma

Haideți deocamdată să rămânem cu picioarele pe pământ. Și eu m-am bucurat când am văzut mișcare la Chețani, dar mai e mult până departe. Din ce știm, Marcu se ocupă de terasamente. Deci DACĂ va fi plătit de Straco și le termină, mai trebuie șanțuri, asfalt, parapeți, marcaje, indicatoare, căblăraie pentru ITS/VMS, panouri și alte mărunțișuri. Chiar dacă terasamentele sunt cele mai grosiere și iau ochii, ele sunt cele mai simple și mai ieftine. Restul costă și Straco știm bine cum stă financiar.

daniel321

Autostrada A3 Comarnic Brasov, Lot Rasnov Cristian 28.06.2020


Ionut

Foarte buna filmarea, multumim! :cheers:
E clar, acum sunt convins, va fi gata ciotul pana la finalul anului! :banana:


2021. :banana2:

carutasul

zici că i-au luat pe Pizzaroti consultanți la pod :)