News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 35 Guests are viewing this topic.

alexandruduma

Cum nu? Toate bretelele sunt la nivel acolo iar A trece peste doua bretele.


RaduC

^^ MA refeream la directia care traverseaza DN spre Cluj. Am inteles eu gresit?

SergiuSerj

^^

Referitor la grinzile de la Iernut, de ce au ales sa puna grinzi la 1-2 metri de sol? Ma refer la ultimele de catre Lidl.

Nu era mai usor cu umplutura? 

alexandruduma

^^

Ah, vorbesti de legatura cu DN-ul... acolo da, dar structura deja e sus, au doar un pic de umplutura de facut, termina si cu doua bascule pana in Decembrie.

Am pus pe pagina precedenta si filmarea de la Astaldi.

rocklee

buna ....am si eu o intrebare la filmarea de mai sus ...cum au sa monteze grinzile metalice de deasupra muresului ...pun ceva reazeme sau le sudeaza in macaraua ..... ??? ??? ??? O:-)

pentium10

Sunt tăiate în forma de Z și când se așează se îmbină și se prijina de călăreți, nu sunt sudati in cârlig.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ciprebbe

@SergiuSerj - spre  TgMures e o zona de mediu protejata ( motiv pt care au fost nevoiti sa darame si casa, altfel pe dupa ea era loc suficient).
In poze/filmare se vede ca au bagat umplutura pt platforma si au cam calcat in picioare zona :) (posibil sa le fi dat acordul pt ceva temporar(platforma de pamant) si nu pt ceva definitiv( umplutura la culee).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

WOW cat asfalt la Astaldi!!! Nu ma asteptam! Păcat ca sunt întârziati la Bogata si la Iernut... hai ca la Iernut e OK dar la Bogata nu cred ca pot termina în 5 luni...

pentium10

Alex Duma daca poti sa faci o comparatie cu filmarea precedenta cu lotul Astaldi
sa vedem progresul cot la cot
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

pentium10

maine, marti ora 7:30 este programata ridicarea grinzilor metalice peste prima deschidere de la Bogata
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

pentium10

se vede ca au inceput si fundatia pentru stalpul ce urmeaza a fi relocat



Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

alexandruduma

La comparare lucrez acum
Mă duc și mâine dimineață să văd ridicarea
Da, lucrează la ambele fundații, nu o sa mai fie mult acolo stalpul

Ionut

Ridica doar pe deschiderea 1, cea dinspre culee, da? Poti intreba ce se intampla si cu restul tablierului metalic, spre Targu Mures?

pentium10

daca la Bogata nu pot termina pana la final de an, atunci macar ar trebui etapizat o cale de rulare, sa fie half profile si dat in circulatie asa
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures