News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 41 Guests are viewing this topic.

Ionut

Nu are AC pasajul DN14A peste CF la Iernut. Tocmai de-aia nu se lucrează. Din ce am vazut eu la fața locului trebuie demolată o casa.

Este giratoriu în DN14A pentru conexiunea cu bretelele A3. La DN15 nu cred ca se va schimba ceva. Cel puțin nu e în proiectul A3 ceva în sensul ăsta.


Hercule

Quote from: laszlo.robert on July 25, 2018, 07:39:48 AM...accesul /ieșirea la Iernut fără cele două sensuri giratorii va fi dificil.
Nu cred ca va fi o problema, traficul majoritar nu va mai veni pe DN dinspre Cipau ci se va muta pe autostrada.
Deșteaptă-te române!

horatiu.cosma

Are AC pasajul peste A si CF de pe DN 14A. Trebuie intrebat la constructor de ce nu se apuca macar in zona unde nu ii incurca casele.

Vasilem

Si cateva poze de astazi de langa Hadareni: au inceput forari la pasajul DN care va trece peste autostrada.

inainte de Hadareni Ludus-> Turda, pe devierea DN 15


inainte de Hadareni Ludus-> Turda, pe devierea DN 15, 


inainte de Hadareni Ludus-> Turda, pe devierea DN 15,


inainte de Hadareni Ludus-> Turda, pe devierea DN 15,


aceeasi foreza, vazuta cateva ore mai tarziu de pe sens invers: (Turda-> Ludus)



Powered by API/PUM imgur uploader

Ionut

Azi, A3 Petricani-Popasului. Avans asa-si-asa... poate va fi gata in noiembrie. Poate. Vedem daca se rezolva cu banii...



Scuzati calitatea... ori de la vant, ori de la cardul de memorie, imaginea este un pic tremurata pe alocuri... cred ca drona cere sa iasa la pensie. :)

Ionut

^ Va las pe voi sa urmariti cu atentie clipul si sa descoperiti bonusul. :D Urmariti atent si primele secunde, zona Petricani. Cred ca incep sa intre pe ultima suta de metri cu relocarile de utilitati. Parca se vede si pe ciotul asta luminita de la capatul tunelului... desi mai avem multe luni de asteptat. Sper, sincer, nu mai mult de 5.

Tavi

In partea de sud breteaua cu balast stabilizat e pre mare ca sa fie bonus :)
Probabil vorbesti de instalarea utilitatilor in partea de nord? + colectorul mare la care lucrau la armare?

Ionut


Dominik

Arata spre bn, se misca mai cu spor parca, mai au o treime de suprabetonat din pasaj, e clar ca termina anul acesta, dar se duc lucrurile departe in Toamna...Ionut tnx pt update +1
You're in Steelers Country

perfidus

Zona de la Petricani spre podul de la valea Saulei, minutul 1:25, zona unde se strange apa pe carosabil (ma rog, inca nu e asfalt la cota finala), pare ca va fi o zona cu probleme mari pe ploaie abundenta.
Posibil sa stagneze apa acolo pentru ca acum nu sunt canalizarile/racordurile finalizate (nu sunt rigole pe lateral). Dar uitati ce de apa este in paduricea din stanga (spre nord).
Bonusul extra extra ar putea fi la 8:38, se vede un drum de acces spre o platforma pe care ar putea sa se planteze un nou stalp pentru LEA care acum incurca santierul langa Popasului.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

voicul

De departe cel mai extraordinar lucru care se poate vedea in acest video ESTE:
1. Un tren cu mai mult de 2 vagoane!!!
Nu credeam ca o sa prind aceasta zi in RO! WOW

2. Sa tinem cont ca noiembrie are 31 de zile, excelent pentru o inaugurare pe 1 dec 2018 sau 3 -4 (ca pana vine alaiul de la Alba ... mai dureaza cateva zile)!

3. Am dat fata-spate, stanga-dreapta ... stalpu electric tot acolo!

4. Sunt pe nicaieri! "Partenerul serios" are o mare parte de vina pentru ca a alocat doar cam 33% din necesarul de bani. Bine ca se misca cumva (adica nu stiu pe ce bani) AKTOR si ca nu a reziliat.

@Ionut - filmarea este ok. Mai merge drona. De fapt la cum se fac A in RO trebuie sa mai tina o viata!  :lol:

Europiu

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

TibiV

Poate anul ăsta este an bisect și au uitat să mai pună o zi în februarie, așa că o adaugă în noiembrie... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

și ziceți voi că la stadiul ăsta le ia mai mult de două luni?