Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 11 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

#10605
Bogota   :lol:  Bogata - avem surprinse si lucrarile de la podul de CF


http://www.youtube.com/v/JFQpRFMnavM

link:

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

:cheers:
Neasteptat de bine !...
Dar cum stau cu exproprierile ?... Au de dat jos ceva case...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Cip,
ai fost in mare forma !
Multumim !
:cheers:

Arata bine dupa atat de putin timp de cand s-au apucat efectiv...
(Probabil peste 2-3 luni o sa ajung sa stiu pe dinafara traseul, la fel ca la Gilau-Nadaselu, A1 sau A10 :lol: )
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AiudA10

Am si eu niste intrebari in legatura cu Nadasel-Mihaesti Maltauro. Ma intereseaza daca au AC si AM si daca eu terminat cu proiectarea? Ma mai intereseaza si cand vor incepe efectiv lucrul daca chiar se va intampla asta, si ma gandesc ca daca sunt serios ar fi trebuit macar sa inceapta organizarea de santier.Vin asa putine vesti din zona aia si chiar ma intereseaza stadiu la tronsonul respectiv. Multumesc anticipat

rocklee

placute surpriza pe targu mures -ogra ...

icristian

Pe 4 Septembrie expira si perioada de proiectare pentru loturile Ogra - Campia Turzii. Au inceput si pe acolo sa se mobilizeze?

NGC

Quote from: TibiV on August 27, 2016, 11:02:23 PM
Dar cum stau cu exproprierile ?... Au de dat jos ceva case...

^^^

Quote from: NGC20 on April 30, 2016, 01:04:06 PM
Quote from: ciprebbe on April 29, 2016, 08:15:04 PM
Quote from: cutter on April 29, 2016, 04:26:56 PM

- azi s-au emis deciziile de expropiere pentru Cîmpia Turzii-Ogra (cele 3 FIDIC-uri galbene) și Gilău-Nădășelu (suplimentare)

Cumva zona nodului de la Nadaselu? sau mai erau de la zona cu alunecarile ramase cateva? Ms.

E vorba de exproprierile din aceste doua HG.

Quote from: Tavi on February 16, 2016, 12:46:43 PM
Surprize placute in monitorele oficiale nr. 113 si 116 de ieri 15 februarie 2016 :)
Pe scurt:
- HG 60/2016 - exproprieri pentru subsectiunile 3A1 si 3A2, localitatile Gilau si Garbau
- HG 67/2016 - exproprieri pentru sectiunea 2A, localitatile Bogata, Chetani, Cucerdea, Cuci, Iernut, Ludus si Ogra.

Multumim @cutter:D

HG 67/2016: "Hotărâre privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional ,,Secţiunea 2A Ogra-Câmpia Turzii pe teritoriul localităţilor Bogata, Cheţani, Cucerdea, Cuci, Iernut, Luduş şi Ogra din judeţul Mureş şi pe teritoriul localităţii Luna din judeţul Cluj din cadrul obiectivului de investiţii de interes naţional «Autostrada Braşov-Târgu Mureş-Cluj-Oradea»""

Ionut

Va reamintesc ca pentru discutii in detaliu despre exproprieri folosim thread-ul dedicat.

voyageros

pe Campia Turzii-Chetani nici o miscare? Nu se vede nimic "din drum" iar ce-i drept culturile mascheaza eventualele lucrari...de aceea va intreb: se intampla ceva pe lotul asta?

bridge

Quote from: AiudA10 on August 29, 2016, 10:20:21 AM
Am si eu niste intrebari in legatura cu Nadasel-Mihaesti Maltauro.
N-au ordin de incepere inca,dupa ordin urmeaza 6 luni de proiectare.

AiudA10

ok mersi de raspuns acuma m-am lamurit ordin de incepere= fonduri

icristian

mai bine zis ordin de incepere = fonduri +parte birocratica (AM, AC)

horatiu.cosma

ordin de incepere = exproprieri, in cazul asta