News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 42 Guests are viewing this topic.

esendy

#10635
^
lotul maltauro? integral, tot coridorul?

NGC

E lotul Maltauro si tot tronsonul apartine de cele 2 UAT de mai sus. Bineinteles, e fara posibile exproprieri suplimentare.

Skynick

#10637
Acum doua zile era ceva miscare la capatul intrarii A3 in Voluntari. Vreo 6 masini discutau la supratraversarea de la Popasului.




stangabriel

#10638
Am discutat cu cineva inside, nu stiu care era ultima varianta pe forum, dar terenul cu sonde de la Suplac pe traseul A3 este nationalizat de 3-4 ani. A fost dat cu 0.7 lei mp. Deci e liiiiiiiiber.....sondele sunt vechi, fara profit oricum.

LE. Din OMV -ul de la Floresti se vede fain cum trec pe viaductul A3 multe portocale. Cumva cu Bitum? Cam 2-3 pe minut.

LLE. Au inceput sa care utilajele? Am vazut ca pleaca un excavator.  E terminat debleul la padure?

AiudA10

poate si sa rugineasca sondele ca oricum nu se lucreaza pe acolo si nici nu se va lucra multi ani de acum incolo (reziliere,relicitare,AC, AM, expropieri) dureaza deci fara speranta sa ma duc pe autostrada prea curand. :((

NGC


Ciprianul

#10641
NGC20@ Orice așteptare și răbdare are o limită. La Corsan deja e jenant ce fac ei.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

NGC

Quote from: Ciprianul on September 02, 2016, 02:24:52 PM
NGC20@ Orice așteptare și răbdare are o limită. La Coran deja e jenant ce fac ei.

Nu la aia ma refeream. Semnul ;) inseamna ceva.

rocklee


NGC

Cum ziceam, "wait, wait, wait ...", dar de data asta foarte putin. Nu are rost sa speculati.
Cand este oficial, voi scrie.

ingWTG

Salut, sa nu cumva sa zici ca o sa faca CNADNR in regie proprie  :)

rocklee


NGC

Repet, nu are rost sa speculati.

Am uitat ca daca aici spui ceva mai vag, nu aveti rabdare si incep speculatiile. :lol: :p

ciprebbe

Quote from: stangabriel on September 02, 2016, 11:53:57 AM
Am discutat cu cineva inside, nu stiu care era ultima varianta pe forum, dar terenul cu sonde de la Suplac pe traseul A3 este nationalizat de 3-4 ani. A fost dat cu 0.7 lei mp. Deci e liiiiiiiiber.....sondele sunt vechi, fara profit oricum.

LE. Din OMV -ul de la Floresti se vede fain cum trec pe viaductul A3 multe portocale. Cumva cu Bitum? Cam 2-3 pe minut.

LLE. Au inceput sa care utilajele? Am vazut ca pleaca un excavator.  E terminat debleul la padure?
Bitumul vine de la Viena. Sorturi vin pe acolo și balast pt nod.
La pădure e gata debleul avem strat de forma. Se continua cu uzura spre Nadaselu.
Sorry ăsta e update de la 1500km :)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Vine avansul :)) cred ca ăsta sugerează NCG. Trebuie pasta mingea de la cnadnr la Corsan.  AtunCi vedem dacă se țin de treaba sau se merge spre reziliere.  Pana atunci speculam fara rost.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe