Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 14 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Gherghitei


Panoul e cel vechi:


Cred ca aici ar trebui sa fie giratoriul:


Dar ce se vede in departare? NU vad garla. Cumva terenul se niveleaza exact peste balta? sau e doar un ansamblu rezidential?




Erau 2 buldozere care nivelau de zor...








Nu stiu daca e terasamentul pt A3. Tot in zona aceea se construiau niste cladiri...doar ca acelea se construiau acum 9 luni. ar fi trebuit sa treaca de partea cu nivelat terenul. Si nu lucrau doar 2 buldozere la particular..


Mai multe poze gasiti aici http://imgur.com/a/eQVBg
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

panda_no 5

Pe zona aia se cara pamant in special de catre Apolodor de luni de zile, poate de un an.
Cele doua buldozere aproape in permanenta imprastie pamantul scos din diverse excavatii din Bucuresti.
Din pacate nu au nici o legatura cu A3. :((
Acum citeva luni am fost dupa camioanele cara carau pamantul.


ciprebbe

Avem filmata de sus A3 in zona aia. Nu are legatura cu autostrada ce ai vazut. Momentan avem ceva probleme cu cardul si inregistrarea dar lucram sa recuperam cat mai mult din date si sa le montam. Avem filmat din CB pana in capat (inclusiv Gherghitei-  F-ca de Glucoza).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dr4qul4

De la distanta ala parea terasament......
Desi pozitia nu mi s-a parut tocmai buna. Normal trebuia sa fie mai aproape de gherghitei si de acolo sa plece perpendicular ....
Dar cand am vazut atata umplutura am crezut ca pregatesc zona pt traversarea baltii.

Apropo....balta ai nu se vede. Chiar exista? Daca nici dupa atatea ploi nu e decat o vale, cum e pe seceta?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Sorin62

#10129
Este secată din aprilie. A fost oprită apa din stăvilarele din amonte (cred că nu are izvoare, doar ce vine din amonte - sunt stăvilare și pe Emil Racoviță, și la nord de CF București Constanța)

AiudA10

Oare stie cineva unde pot gasi o harta sf sau proiect cu Nadasel-Mihaiesti?

NGC

^^^ Vezi aici SF pe baza caruia s-a licitat, dar nu uita ca este "proiectare si executie".

alexbb

Sper sa nu se transforme intr-o mare dezamagire aceasta portiune de A3, intrarea in Bucuresti. Am inteles ca sunt interese mari in republica Voluntari in ceea ce priveste proiectul A3. Prin intermediul primariei si profitand de faptul ca depinde de autorizatia lor, se incearca negocierea unor 'mici' modificari. Una dintre ele ar presupune construirea unui spatiu de servicii (nu am inteles exact unde), dar care sa fie legat si de un drum secundar, astfel practic sa poti intra/iesi pe autostrada pe acolo, pe unul din sensuri. Incredibil...
Cert este ca mai devreme de septembrie nu se va misca nimic. Mai mult, pentru ca nu este autorizata portiunea din Voluntari, constructorul nu se poate apuca nici de nodul de la centura, nici de cel de la Petricani sau pe portiunea din Bucuresti, nici macar de nodul de la Moara Vlasiei...
:headbash:

adiarc

Asa cum s-a precizat dupa depunerea PT de catre constructor ( care teoretic este finalizat ),urmează obținerea AM si apoi AC....daca am avea mișcare ( in afara de decopertari ),in Septembrie,ar fii chiar ok...
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

raulbogdan23

Ce avem noi aici?

Gilau - Nadasel - 06.06.2016


ciprebbe

Ai mai mult  padure-Nadaselu :))))

@NGC   Suplacu-Bors sunt semne ca s-ar fi platit avansul de 50mil. Verifici?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

NGC

^^^ Inca nu e in sistem, dar poate dura cateva zile.

Tot pentru A3, trebuie ca ASTALDI sa primeasca avansul de 78,773,560.21 RON cu TVA inclus.

Va tin oricum la curent.

ciprebbe

Multumim.

Apar primele semne și pe lotul Straco. Arheologie.
Posibil sa nu se vadă din DN.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

marinul

Parerea mea personala e ca, Corsan nu a aratat in teren ca merita avansul.

Ciprianul

Dacă le da avansul se prea poate ca sa ia CNADNR-ul tzeapa mare.

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.