News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

rota

Investigatiile geotehnice aferente Autostrazii Ploiești-Buzău:


Powered by API/PUM imgur uploader
sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

IosuaT

Au inceput  si forajele pe tronsonul,  Buzău Focsani? Se dau mari ca scot la licitație  ambele tronsoane.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitesti, A0 Centura Bucuresti,  A7 Ploiesti - Bacau - Pascani, A3 Cluj - Oradea ; Importante. A8 Iasi-Targu Mures, A13 Sibiu - Brasov - Bacau; A3 Ploiesti - Brasov; DX 12 Pitesti - Craiova.

ciachi

Ieri 10 iulie se lucra la marcaje in giratoriul A7 cu DN 11 la Magura...............din pacate am fost  cascat si aparatul foto a ramas acasa

ciachi

 exista si un filmulet cu marcajele de pe centura bacau pe urmatoarea pagina de facebook........https://www.facebook.com/114237203329659/videos/1737025456472859/?__so__=permalink&__rv__=related_videos    ............ATENTIE este un video al unui  om politic ......nu doresc sa fiu privit ca promovad imaginea vreunui politician  ......daca se considera nepotrivita aceasta postare rog sa fie stearsa............

carutasul

 noi zic că suntem oameni maturi și ne putem uita la film ignorând mesajul politic. Nu pot să nu remarc că ei "nu așteaptă după PNL", pe vremea lor am așteptat atât după A10 sau lotul 3 de pe A1 încât ai zice că se autopersiflează :)

horatiu.cosma

Nea Șova a catadicsit câteva luni să țină închise A10 3&4, dar e cumva de înțeles, "dacă am avea autostrăzi, ar crește salariile și ar pleca multinaționalele".

danielCD

^ Deci e reală informația?
Putem marca această secțiune de vest ca finalizată complet?

LauR

Da, informația este reală. Este finalizat complet Brațul Vestic!
Ieri am trecut și eu pe acolo și se făceau ultimele retușuri la marcajele rutiere. Dar am văzut că erau puse balize de beton la intrare pe centură, iar indicatoarele rutiere erau acoperite cu nailoane.
Nu știu cât se va mai aștepta și dacă se va da drumul curând...

danielCD

Păi ar fi 2 variante logice. Fie fac recepția și dau drumul acum, fie așteaptă să se finalizeze toată centura și o inaugurează pe toată în 6-9-12 luni. Dar pentru că vorbim de CNAIR e posibil să mai fie încă alte câteva variante greu de imaginat acum pt mine.

voicul

Varianta 2.
Desi posibl sa fie si varianta 2.3 care, minune, si doar de alegeri, ar putea cuprinde si deschidere partiala!

Allex

Constructorul doreste deschiderea Obiectului 3 dar cu conditia ca perioada de garantie la aceasta bretea vestica sa inceapa din momentul darii in circulatie. Daca CNAIR e de acord atunci se da liber la deschidere din partea constructorului.

Fiind an electoral cel mai probabil acum se negociaza cand si cine vine la deschidere si nu daca se va deschide. Fara sa intru in detalii politice, e un razboi deschis la nivel local cu aceasta centura, fiecare parte considerand ca e "meritul" lor.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova


Allex

Am trecut "oleaca" pe la Podul peste raul Bistrita. Au suprabetonat deja mai bine de jumatate din calea estica (calea 1, sensul de circulatie spre nord) si 7 deschideri de la calea 2. Rosturile vor fi din 4 in 4 deschideri, cu exceptia capetelor unde sunt puse dupa 3 deschideri. Mai sunt de pus predale mai spre sud iar apoi pe masura ce se inainteaza cu suprabetonarea, din urma vor veni cu hidroizolatia (din ce am inteles vor turna ceva emulsie rasinoasa, nu cu role de bitum sau cum se numeste...). Ei zic ca vor da repede gata cu podul, maxim 2 luni (inaintea celui de peste Mures  :lol: :lol:), partea cea mai grea ramanand podul peste canalul Letea, cel cu grinzile metalice.

Si acum pozele:
















(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Allex

La podul peste canalul Letea se pare ca sudarea segmentelor in continuare se face din sarcina macaralei. Cand am trecut eu nu era nimeni la sudat (sau nu se vedea din drum). La culeea sudica se lucra la zidul de gabioane plus terasament.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova