News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

minisoferul

Vineri se asfalta in sensul giratoriu de la intrare in Bacau dinspre Nicolae Balcescu si se circula la paleta iar sambata erau pe cealalta parte a giratoriului, deci in cateva zile se va reveni la circulatie normala cu sens giratoriu.

dr4qul4

Am impresia ca UMB stie sa rezolve problemele birocratice. Nu intrau asa in culturile alea daca nu erau expropriate, sau daca nu aveau acordul scris al proprietarului. Tind sa cred ca e vorba de a doua varianta.
Nu m-ar mira sa obtina astfel de acorduri scrise la schimb cu anumite servicii (parca vad ca mai sapa o groapa, toarna niste ciment sau mai pietruiesc un drum).
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

V-am mai zis, la Bacau ce nu se expropriaza se cumpara direct de UMB/Umbrarescu. Oficial sau neoficial. Banii vorbesc si Umbrarescu stie sa vorbeasca si sa se descurce. Despre asta e vorba la Bacau.

Skynick

#4308
În urma rulării tuturor scenariilor în cadrul Modelului Național de Transport a rezultat ca variantă optimă implementarea la profil de autostradă a întregului sector Ploiești - Pașcani.
Studiul menționat urmează a fi supus analizării si aprobării JASERS si va sta la baza documentației necesare accesării fondurilor europene nerambursabile pentru faza de execuție a obiectivului.

de aici https://www.facebook.com/cnadnr/posts/2567141480212582


Ionut

E bine ca a trebuit sa facem un studiu ca sa vedem evidenta.

Raducu Popa

Un scurt update de pe bratul vestic.


La podul peste Bistrita, au montat toate grinzile. Revin cu video...

danielCD

👏👏 Așteptăm video-ul. Primele grinzi au fost montate la sfârșit de februarie, ceea ce înseamnă că a durat 4 luni!! producerea și montarea celor 300 de grinzi necesare viaductului. O realizare de ținut minte!!


reed

 :cheers: superbe imagini,acum inteleg de ce acest viaduct asa lung,si totusi cea mai wow chestie este numarul berzelor . Absolut uimitor.Bravo Radu!

voicul

Si asa va fi gata mai repede decat podul(urile) de peste Mures de pe A10, care au fost si incepute acum vreo 4 - 5 ani ... >:(

Bravo UMB si @R@du. +1

dimitrie

Bravo R@du pentru videoclip si pentru latura artistică.
Acum le dau dreptate lui Ionuț și Horațiu când ziceau că podul de peste Bistrița o să aibă hidroizolație înainte de cel peste Mures la ST1 Pizza.......
Când citeam mesajele, eram "Nene Nuuu are cum...."... dar acum văd că are .


A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

Dragos_R

Super faina filmarea. Panorama cu intreg ansamblul este de milioane. O incantare. Pana si berzele sarbatoresc: le-am numarat, cate una pentru fiecare grinda!  ;)

Dominik

#4318
Multumim R@du pt filmari, o adevarata incantare sa vz toate grinzile sus !!! Portocala Mecanica isi merita renumele cu adevarat, respect UMB ! +1
You're in Steelers Country

Ionut

Foarte frumos. Mulțumim de efort!
Nasol cu apa, vad ca nici șantierul ăsta nu a scăpat...

Nu cred ca o sa se cunoasca la ei, mai ales ca se îndreaptă vremea.