News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

Raducu Popa

#4290
Bratul nordic...

dacianova

Mulțumim R@du
Se pare că le-au cam dat dureri de cap ploile din ultima vreme. Văd multe șanțuri create de ploaie pe marginea terasamentului.

LauR

#4292
^^ Mulțumim mult, Radu!

^ Da, a plouat foarte mult în ultima perioadă și așa va fi până sâmbăta viitoare, din păcate...

JUVENTUS_1

^^^
Ai observat cumva daca e "miscare" si catre giratoriul de pe DN15 (Lilieci-Hemeius)? Sau macar la podul din zona barajului ?
The order of my priorities according to my own interest: 1.A7; 2.A13; 3.DX Bacau - Piatra Neamt; 4.A8; 5.Other.

Raducu Popa

Portiunea dintre DN15 si canal este doar decopertata. La pod, momentan sunt construite pilele.

JUVENTUS_1

#4295
Probabil zona DN15 va ramane de executat la final...e dificil de ajuns cu utilajele grele acolo...ar trebui traversat orasul de fiecare data cu masinile pline cu asfalt. Cred ca vor trebui sa termine podul peste canal, sa poata crea un acces mai facil catre DN 15.
Cam asta e justificarea intarzierii lucrarilor in zona aia...parerea mea!
La fel si la podul de la baraj...pana nu finalizeaza traversarea peste CF, nu cred ca vom vedea grinzile ridicate peste canal.
The order of my priorities according to my own interest: 1.A7; 2.A13; 3.DX Bacau - Piatra Neamt; 4.A8; 5.Other.

reed

Stie cineva pentru ce sunt pilele astea?par prea inguste sa fie overpass rutier





horatiu.cosma


cri123

Ce este mașinăria albă de la 3:49 din filmarea lui @R@du?

Mulțumim de filmare!

JohannDB

Nu știu cum să-i zic "tehnic", dar este un fel de "scarificator", ceva cu lame de nivelare/distribuție ,material...... Am cărat din astea ce aparțineau armatei "Unchiului Sam".....

Ionut

Este un utilaj de îmbunătățire a terenului de fundare care aplică dorosol de obicei. Este reciclator și stabilizator de sol. Ce vezi in imagine pare a fi un Wirtgen.


LauR

^ Da, acesta este.
Se folosește și pentru reciclare asfaltică.


electron

relocari LEA 400kV, foraje pana la 15 m aprox 15 mc beton pe foraj















Powered by API/PUM imgur uploader

voicul

Astea par tot camionae UMB, deci au integrat tot ce tine de grinzi (facut+transport+ridicare) in companie.

horatiu.cosma

Unu la mână, păcat de culturile alea  :D. Doi la mână, pare că au terminat de ridicat grinzile la podul mare, dacă au ajuns să transporte la celelalte structuri.