News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Raducu Popa

Foto Rusi Ciutea- pod Bistrita 21.05.2020


Pod peste canal Bistrita , zona Rusi Ciutea


Pod Bistrita






Pod CF + intersectie cu DN2


..si una de inima albastra.. :)


..urmeaza si filmarea.


danielCD

Pe 14 mai erau la pilonul 18 iar acum par a fi la pilonul 23. In doar o săptămână. 👏👏

mmv1

Parca prima grinda a fost produsa in noiembrie si inca nu-s gata. Nu cred ca Umbrarescu e foarte multumit de ritmul de productie al grinzilor. Tinand cont de numarul grinzilor necesare pe DX12 (in jur de 500), cred ca UMB ar mai avea nevoie de inca o instalatie de producere a grinzilor. Daca mai castiga si alte tronsoane pe DX12 sau  pe alte autostrazi, cu atat mai mult.

horatiu.cosma

 :lol: :lol: :lol:

Produc grinzi acolo într-un ritm cât toate bazele de producție din țară împreună. Nu poți intra în pâine instant după ce cumperi un astfel de echipament. Au început în noiembrie 2019, dar abia în ianuarie s-au apucat serios de armat și din februarie la betonat. Dacă săptămâna trecută aveau 18 deschideri cu grinzi, acum pare că au vreo 22/23, ceea ce e wow, 50 de grinzi într-o săptămână.


voicul

Au mai ramas: 9 deschideri pe partea apropiata filmarii si 10 pe partea cealalta.

Dominik

Impresionant ritmul UMB-ului ! Multumim R@du pentru filmare +1  :cheers:
You're in Steelers Country

cristi5

#4102
@Ionut
@cove_adrian

E clar ca societatea civila trebuie sa fie implicata cat mai timpuriu in toate SFurile. Asta trebuie cerut, si folosit Cocoasa ca exemplu. ONGurile trebuie sa vegheze ca
- analizele multicriteriale nu se fac din pix sa iasa ce trebuie
- autoritatile locale nu vin cu pretentii absurde ca la Focsani
- se fac studiile geotehnice si tot ce e necesar pt o desfasurare fara surprize a executiei
- etc

In cazul Focsani s-ar putea sa fie prea tarziu. La ce presiune e pe autostrazile din Moldiva, e posibil sa ramana cum vor tovarasii de la primarie (care sigur nu comunica cu seful CJ,
abia daca se cunosc). Asa ca demascarea publica a aberatiei poate fi ultima resursa

Se poate face ceva impreuna cu judetele de la nord de Vrancea, ale caror cetateni vor fsce ocolirea asta in drum spre/dinspre Bucuresti?

@expropriatul sunt ONGist pur sange. Daca vreodata ma voi inscrie intr-un partid, voi anunta pe forum. Dar nu cred ca va fi cazul.

AlexxC

@cove_adrian
In discutia de luni a-ti discutat si despre conexiunea A3-A7,care este abordarea acolo?ramane cum este acum?

Skynick

Eu cred ca UMB termina rapid cu centura asta si ii trage si o linie de tren de mare viteza pe pile pana la Bucuresti. Daca tot merge fabrica de grinzi.  8) 8) :lol: :lol:

JohannDB

 :hug:.... Doamne dă...!! Pare-se că "moldoveanul nostru" e pus pe fapte mari.....!! Bravo lui și oamenilor cu care lucrează...!! Oare o fi un nou "Ștefan Cel  mare" în ctitoria de........ autostrăzi ??  După cum a lucrat până acum, nu avem ce comenta...... :hm: :hm:

mariusj

Am inteles  preimerul  Orban, a declarat, A7 o sa fie de fapt DX?

Ionut

O sa fie autostrada. Orban e idiot. Fiecare vorbeste la televizor ce-i trece prin cap.

Raducu Popa

#4108
Nod rutier DN2F - Pasaj DC86 24.05.2020



Ionut

Parapete de protecție! Mișto.
Înaintează bine.