News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Raducu Popa

#3975
Între timp, lucrările avansează bine și pe sectorul de autostradă. Mai multe foto și video, mai spre seara...




danielCD

👏👏👏 super! De-abia aștept.

kumar

Imagini de pe Obiectul 2, legătura între DN 2, Bogdan Vodă - DN 15, Lilieci









Powered by API/PUM imgur uploader

DRDP Iasi pe facebook

andrei.obreja

"Lucrări la podul peste Bistrița, prevăzut pe Obiectul 1 al Variantei Ocolitoare Bacău, în zona Letea Veche."










Powered by API/PUM imgur uploader

Sursa: https://www.facebook.com/DRDPIS/

danielCD

Pare că au ajuns pe la stâlpul 15. Nu se vede din cauza macaralei cât au avansat. Ce bine ar fi fost acum o filmare de sus.

Raducu Popa


Dominik

Ar fi binevenita o filmare din drona, sa avem o idee de progresul facut, va fi unul enorm fata de ultima filmare API din 16.07.2019  :)
You're in Steelers Country

Tavi

^^La podul mare sunt câte 30 de deschideri pe fiecare sens, nu?

horatiu.cosma

Da, 30. Înainte de ultima săptămână de repaos aveau vreo 11 deschideri acoperite, deci pare că ridică 2-3 deschideri pe săptămână de lucru. În ritmul ăsta la final de iunie sunt toate sus la podul mare. Ar mai rămâne vreo lună de produs grinzile pentru celelalte structuri de pe lot, după care cel mai probabil mută producția la Slatina.

danielCD

#3984
Știu că numerotarea este de la Sud la Nord. La Nord fiind pilonul 30. Să înțeleg că au ajuns la pilonul Nr. 18 adică au parcurs doar 12 piloane de la nord la sud sau că au ridicat grinzile pentru 18 piloane?

Raducu Popa

Am calculat de la nord la sud...așa cum le montează ei




danielCD

Uau! Înseamnă că au trecut de Bistrița. Iar s-au mișcat super bine

Oneinthecrowd

In filmarea CNAIR de la mijlocul lui Aprilie pare ca sunt 10 deschideri cu grinzi pe ele. Poate nu am vazut eu corect, dar am gresit probabil maxim o deschidere.

Pentru mine e clar in acest moment ca sunt in avans cu ridicatul grinzilor fata de etapele urmatoare. Vad posibila varianta ca in scurt timp sa mute pe DX12 o linie de productie grinzi, sa finalizeze in timp mai mare necesarul la A7 (de ce s-ar grabi sa le ridice pe toate repede daca tot stau dupa restul operatiilor?) cu o singura linie si sa o mute dupa aia. Pe DX12 daca incep productia de grinzi in circa 6-8 saptamani e mare lucru, oricum la podul peste Olt mai e mult pana departe.

Desigur, daca am avea acces la Gantt ar fi totul clar.

IosuaT

#3988
http://imgur.com/a/lLJ10dz
Nu era mai potrivit un nod asemănător pentru legatura  cu A3 cu viitoare  autostrada A7 la Dumbrava...
Si daca tin minte am vazut într-o plansa un nod de viteza...
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitesti, A0 Centura Bucuresti,  A7 Ploiesti - Bacau - Pascani, A3 Cluj - Oradea ; Importante. A8 Iasi-Targu Mures, A13 Sibiu - Brasov - Bacau; A3 Ploiesti - Brasov; DX 12 Pitesti - Craiova.

Raducu Popa