News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

rota

Lucrări pe șantierul Variantei Ocolitoare Bacău. Imagini din zona podului de la km 1+524, Nicolae Bălcescu - Măgura






Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

electron

poze din aceasta dupa amiaza din zona pasajului DC 86 peste A. (la minutul 08:05 din ultima filmare a lui Ionut).
Au turnat radierul si au ridicat structura metalica intr-o parte, iar in partea cealalta au fost sparte captele pilotilor forati si au fost indreptate armaturile, iar armatura pt radier e pregatita pentru a fi asezata in groapa.



















Powered by API/PUM imgur uploader

silviu321

in zona  intersectiei DN 2F cu traseul autostrazii a aparut o foreza Zublin. La ora 19:30 se descarcau carcase de armare semn ca se va incepe forarea cat de curand. Se formase o mare coloana pe sensul de iesire din oras. La orele de varf cred ca va fi infernal.



Powered by API/PUM imgur uploader

rbors3

Am inteles ca in orele de varf se sta foarte mult la semafor. Intrebarea mea este: de ce nu s-a facut deviere cu 2 benzi ? nu cred ca vor bloca drumul la doar o banda pe toata durata lucrarilor. Ma gandesc ca nu s-au finalizat exproprierele si nu au pe unde sa devieze drumul.

Ionut

Doua foreze la nodul cu DN2F.











Au început lucrările la pasajul superior situat la km 12+623 al Variantei Ocolitoare a Municipiului Bacău. Obiectivul va traversa DN 2F la km 2+500, motiv pentru care, din data de 30 iulie a fost instituită restricționarea traficului între km 2+500 - 2+700, pe raza localității Holt, până la finalizarea lucrărilor. Conducătorii auto au la dispoziție zona de drum aferentă porțiunii afectate de lucrări. În vederea reducerii disconfortului astfel cauzat, constructorul a procedat la îmbunătățirea acestei porțiuni cu așternerea de asfalt frezat, circulația fiind dirijată prin semafoare.

DRDP Iasi

ciprebbe

Nu intelg cum s-a aprobat acolo ca DN-ul sa fie circulabil in stadiul de "asfalt frezat".  De ce nu a asternut UMB-ul asfalt acolo? Mi se pare bataie de joc la adresa oamenilor de acolo.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

pasadia

#2766
Hmm, ce simpatic ești.

Bănuiesc că nu ai fost prin zona vreodată. Bucățică aia de DN2F, intre DN2 și DJ 252, a fost dintotdeauna cea mai proasta bucata din tot DN2F (care e unul dintre cele mai proaste DN-uri cat de cat importante de la noi din tara, probabil cel mai prost daca ne uitam la cele care leagă 2 capitale de județ). Placi de beton proaste, peste care asfaltul e plin de gropi, marcaje zero, multe intrări în lateral, etc...

Anul trecut știu că am fost surprins de faptul că turnau un asfalt mai bun pe partea dinspre BC. Dar bătaia de joc e eterna, veche de când lumea.

@Alex: exagerez dacă spun că bucata aia e mai proasta și decât centura de tiruri de acum?

Allex

^ daca pe mine m-ai intrebat atunci pot sa iti zic ca pe Calea Barladului (Partea din DN2F ce e administrata de primarie) a fost (in sfarsit) asfaltata in aceasta primavara. Restul, de la iesirea din oras, pana in primul sat (Traian) a fost reasfaltat anul trecut, lucrari ce zici ca le-ai prins si tu. Deci acolo aveam, in sfarsit, un drum decent dpdv al calitatii. Atat ca prin Bacau lucururile bune nu tin mult iar devierea aceea chiar este o bataie de joc la adresa soferilor, mai ales ca fix in zona este o ferma de pui si PUTE groaznic. Este exact cum a zis si rbors3 mai sus: lipsa exproprierilor.

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

rota

Lucrări pe șantierul Variantei Ocolitoare Bacău, la podul de la km 1+094










Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

pentium10

Fantastic! Sunt deja grinzi ridicate peste Calea Ferata!
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Allex

Nu stiu unde sunt produse grinzile, dar am vazut ca vin de undeva dinspre nord.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Granata06


cristi 74

umb ar trebui sa ia in executie prin negoiere directa autostrazile. plaiesii nostrii sunt cei mai buni!!!

ciprebbe

Si totusi s-a platit ceva catre UMB pe acest santier?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

vancouver

WOW, UMB deja grinzi peste CF, la 4 luni de la demararea lucrarilor. Aktor si Pizzaroti se chinuie de 4 ani  :headbash:
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.