News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 8 Guests are viewing this topic.


nenea_hartia

@Horațiu 87: mulțumesc mult pentru poze, e incredibil că în sfârșit se lucrează cu adevărat și în Moldova.

Ionut

Ma bucur ca Hotnews a preluat pozitia API si explica simplu cum e cu inceputul lucrarilor la Bacau.

rota

#2358
Centura Bacaului - vedere din drona - 15 martie 2019



Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

zuma80

Nu inteleg titlul vs filmul pus mai jos. Este nestiinta, sau pur si simplu dezinformare!

Pentru A6!

voicul

Daca pui video de pe A1 si zici ca este "lucrari de pe A7" ... oare nu e clar pentru toti ca este dezinformare?


laszlo.robert

Si nu numai,ultima fază  este de la nodul Alba Nord  :o :o

rota

Imagini de pe șantierul Variantei Ocolitoare Bacău (18 martie 2019, km 9+600 și 14+600). Reamintim că lucrările sunt executate de asocierea Spedition UMB SRL - Tehnostrade SRL, ordinul de începere a acestora fiind semnat pe 8 martie 2019.





Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

horatiu.cosma

Mobilizarea e wow pe partea de foraje.

Dominik

You're in Steelers Country

dr4qul4

Eu cred ca bucata de autostrada din centura va fi data in circulatie mai repede decat termenul contractual.
UMB are si resursele si interesul sa termine repede aici, pentru ca si ei isi blesteama zilele pe "centura" actuala. Plus ca cel putin 3 luni de acum inainte nu au alt proiect major (Radauti nu se pune, iar la DX12 momentan stau si privesc/masoara)
Si sa nu uitam ca licitatia pentru restul A7 se apropie cu pasi repezi, asa ca ar fi bine sa termine cu Bacaul pana atunci.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

marisRO

Într-un punct de vedere transmis la solicitarea CNAIR, Compania UMB Spedition precizează că informațiile prezentate în spațiul public privind lipsa muncitorilor și a utilajelor din șantierul Variantei Ocolitoare Bacău, sunt false.
... Lucrările au început în data de 8 martie anul acesta, iar până la ora actuală, după doar două săptămâni, progresul fizic a depășit 10 procente. ... :o

Sursa: http://www.cnadnr.ro/ro/comunicare/comunicate-de-presa/interes-general/umb-spedition-contrazice-informa%C8%9Biile-vehiculate-%C3%AEn#/0

bacovia


razvan96

Si pe mine m-a luat un pic ameteala cand am citit :lol:

adiarc

#2369
5-6% era ramas de la turci ( pe un sens )...si probabil si proiectul tehnic se ia im calcul.Oricum tras de par la maxim ca sa se arate ca lucreaza.Din fericire pt cnair ( litere mici ),lucreaza Umb
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura