News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 10 Guests are viewing this topic.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Allex

In rest totul e la nivel de gropi arheologice. Ma asteptam ca macar unele podete sa inceapa.

Am ajuns si in zona podului peste Bistrita. Acolo nu e nimic inceput si e aiurea pentru ca va fi mult de munca acolo. Cat mai dureaza mobilizarea?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

usiabc

^^
Sper sa nu gresesc dar cred ca sunt facute in zona dintre DN2 si drumul de la Sarata...
Multumim de poze :cheers:

Horațiu 87


cezar.ionescu

Nu mi se pare OK sa fie giratoriu intre DN2/11/15 si centura Bacau. Ar putea fi macar niste benzi de legatura pentru cei care vireaza spre stanga a.i. sa nu mai intre in giratoriu. Eu nu inteleg de ce se aleg solutiile cu giratori la intersectii de DN-uri. Giratoriile sunt pentru drumuri comunale, cel mult judetene.
Inteleg ca suntem sarmani si nu ne permitem noduri denivelate, dar macar benzi directe pentru viraj stanga cred ca ne permitem.

Allex

Vizita scurta in dreptul DJ119



















Nu am vazut utilaje sau muncitori (aprox 16:30, vreme excelenta)
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

usiabc

^
Cred ca au intrat un pic in vacanta,cel putin asa am inteles eu dintr-o postare de pe facebook:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=939324129513182&id=100003068101840

Allex

Si cand se intorc din vacanta? Cand vine zapada?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

__dir

Meritau, abia pe 16 e sarbatoarea lor, deci pana luni pauza.

Rahatul turcesc e mai bun decat acest SRL.

Allex

Mi-am facut drum pe DJ207F si am tras vreo cateva poze din drum:

Spre NORD



In departare parea inceput un sant pentru o lucrare de arta sau podet metalic. Daca am timp in weekend merg sa verific mai de aproape.



Spre SUD



Casa asta este pe traseu. Trebuie sa dispara

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

rocklee

unde  este puctul de plecare a autostrazi ....din zona ploiesti... ???

daca poate cineva sa puna un linke  :)


Ionut

Initial era vorba sa plece din dreptul localitatii Dumbrava in apropiere de Ploiesti.

Sincer, eu unul as muta mult mai la sud nodul, tocmai in Moara Vlasiei, ca sa intre traficul direct in portiunea cu 3 benzi/sens, mai ales daca facem autostrada. Va strange enorm de mult trafic drumul asta. Iar bucata dintre nodurile A3-A7 si Bucuresti va fi foarte aglomerata (doua fluxuri de trafic intr-o singura autostrada plus traficul metropolitan bucurestean).

Sa vedem acum variantele de traseu din SF.... sper sa ii duca mintea pe-aia care vor castiga contractul pentru SF sa studieze si mutarea traseului mai la sud. Daca zic bine si avem o pozitie comuna, putem facem si noi (API) o pozitie...

icristian

Ionut mie nu mi se pare o idee asa buna sa se mute nodul la Moara Vlasiei. Daca ar fi asa, cei din Ploiesti si toti care vin dinspre nord nu ar mai avea niciun beneficiu, ocolul fiind prea mare.
Eu zic ca atunci cand vom avea trafic prea mare, solutia mai buna ar fi extinderea la 3 benzi a A3 pe toata portiunea Bucuresti-Ploiesti.

Ionut

Aia da, cea mai buna varianta asta e, sa extinda la 3 benzi pana la Dumbrava. Cat despre argumentul tau, asa pot zice si eu - dar bucurestenii si "sudistii" care vor sa mearga in Moldova de ce trebuie sa ocoleasca pana la Ploiesti (OK, Dumbrava) ca sa o ia spre Moldova? Argumentul tau e relativ.