News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A13 Sibiu-Bacău

Started by Ionut, March 12, 2014, 10:38:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

yetiman

Link-ul merge. Am descarcat acum 5 minute.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

pelan87

@yetiman, ai reusit sa descarci link-ul din PDF-ul respectiv? Adica la link-ul asta ma refer: https://we.tl/t-wdFqXTDeKv
Mie imi zice ca a expirat...

TibiV

Si mie...

"Transfer expired
Dang, looks like your transfer has already expired."
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

yetiman

eu ma refeream la link-ul lui dagda, care e chiar deasupra intrebarii lui pasadia.
credeam ca la ala face referire,  :lol:
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

pasadia

La link-ul din document m-am referit. Nu de alta, dar:
- sunt uluit că folosesc servicii de transfer
- sunt nemultumit pentru că folosesc servicii externe, limitate în timp.

La naiba, doar nu e mare lucru sa dedici un server și să pui o aplicație de transfer pe el. Am in compania in care lucrez așa ceva și evident nu exista termene de 7 zile...

Dagda

@pasadia, le am relativ, trebuie sa ma uit putin peste sa vad ce e cu ele (sunt niste scan-uri)

NGC

E analiza multicriteriala pentru Sibiu - Fagaras.

pelan87

@Dagda, in cazul asta, nu le faci si colegilor de pe forum o surpriza placuta si incarci undeva fisierele cu analiza multicriteriala?

@NGC, sau ne ajuti tu, in caz ca esti in posesia fisierelor?  :D

NGC

Sunt plecat si abia la mijlocul lunii Februarie ajung din nou la calculator, dar poate reuseste Dagda pana atunci.

Dagda


pelan87

@Dagda multe multumiri! :cheers: :cheers: :cheers:

Acum avem material de studiu pt weekend!

Asa, la prima vedere, am observat ca in AMC 2 au ramas in analiza 2 variante de traseu (de fapt 3, pt ca var. 1 are si o alternativa usor modificata). Am pus o captura cu cele 2 variante de racordare la A1. Pareri?


alecu26

E strigator la cer acel spaghetti interchange pe 3 nivele de la Boita, cu 3 poduri mari, fata de trompeta de la Vestem.

E oare asa greu ca proiectantul, chiar daca nu stie sa proiecteze tunele, sa aduca de afara unul pt 2...3 luni? La milioanele de euro cheltuite, cu vreo 50.000 de euro se rezolva strict cateva planse si calcule pt un tunel la Vestem. Dar las ca mai bine ne batem joc de situl natura 2000 de la Boita, decat sa trecem printr-o zona deja construita si antropizata.
Drumurile noastre POATE;

Dagda

#912
Conexiunea cu A1(+alternativa 1) oare chiar nu se poate face altfel decat prin cercul ala?
Singura optimizare pe care ar putea-o aduce e nr de poduri peste A1, dar asa va fi nevoie de o supratraversare de vreo 2 ori mai lata si inca cativa km de asfalt pt bucla...

miahi

^^La alternativa 1 este vreun tunel intre Bradu si Vestem ?

SILVIUFG

Clar!!! Pana la urma asta e motivul aparitiei variantei 2.