News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

rocklee

vreau sa lansez o provocare ...cine este dispus pe sptamana viitoare la o iesire ...intre faget si dobra lotul 2si 3 ..pun masina la dispozite  :)...contactare pe privat

danutzu_1069

Hai cu licitatia pentru ecoducte, e simplu!
Uite aici exemplu!!
http://www.ormansu.gov.tr/osb/haberduyuru/guncelhaber/14-12-03/Yaban_Hayvanlar%C4%B1_Unutulmad%C4%B1%E2%80%A6.aspx?sflang=tr
Ce daca e in turca, imaginile vorbesc de la sine.
E cut & cover

rebel

Salut

inainte de tunel pe A1 Cristian (parca) au aparut mici gropi pe partea carosabila langa banda de urgenta, si in parcarea de la Cristian sa aranjat o intrare (cu drum din pamant si asta vara venea chiar o masina de politie  (poze la gropi n-am reusit sa fac, ma asteptam mai repede la centura sibiu decat acolo) dar va las cu poza din parcare cu intrarea noua (si se lucra la benzinaria mobila)


MNU

Eu nu vad nimic rau in drumuri de acces prin spatiile de servicii. Bine, nu de felul asta, cu drum de pamant direct din camp. Oricum la astfel de puncte de acces, intrarea pe autostrada se face OK, nu ca la intrarile/iesirile de urgenta la 90 de grade cum sunt cele de pe A3 (Bucuresti-Ploiesti).

alecu26

Pe lotul Astaldi asfaltul arata din ce in ce mai rau. Au reparat cate ceva....dar au facut petecele foarte mici. Alea se vor degrada si ele.

Parerea mea e ca va iesi destul de nasol din iarna acest lot.
Drumurile noastre POATE;

bogdymol

Nodul autostrazilor A1 si A11, langa Arad



In departare se vede Aeroportul Arad si orasul, plus autostrada ce merge spre Timisoara, in dreapta e spre Nadlac, iar in spate e ciotul din A11 ce va continua, candva, spre Oradea:





Banda de decelerare:



A11:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Hercule

Sunt tare curios de ce s-a preferat ca directia principala a autostrazii sa fie catre Oradea si conectarea bucatii spre granita se face prin bretele. Cred ca raportul e de cel putin 10:1 pentru masinile ce merg spre granita, iar in directia Oradea autostrada A11 nu va vedea curand lumina.

PS Superbe pozele,  :gj:
Deșteaptă-te române!

bogdymol

Cauta discutiile mai vechi despre intrebarea asta. Sa nu incepem din nou dezbaterea ca nu are sens.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

TibiV

Absolut de acord.
Si cu ciudatenia directiei principale....
Si cu faptul ca pozele sunt "belea" ...  :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

Sunt facute cu ... drona, evident.
Eu astept si filmarea cu drona.  O:-)
:D

iuli

Benzinaria mobila de pe A1 Arad - Timisoara.

S-au montat camere de supraveghere si se termina conectarea la sursa de energie.



Asa cum anticipam, toaletele de toata jena. Impresia e de nota 10 (sarcastic!!!) la intrarea in Romania pe autostrada. Poate alternativa e (pentru cine stie) sa alimenteze aici si sa cumpere un snack sau un suc si sa mai mearga cativa kilometri pana la parcarea de scurta durata unde exista toatele foarte curate si bine intretinute.





-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

OIL1

La imaginea "de nota 10" mai trebuie atasat si un banner cu "Welcome to Romania!".
Arata de lumea a 3-a containerele astea si cu wc-urile de pastic.

MNU

Nu uita de cosmelia de tabla adaugata la containere.

teocharis

ce anume te deranjeaza la aceste toatele ecologice?

__dir

@teocharis, pai sunt nasoale , mai ales vara.

La un festival la care am fost vara aceasta (Stirbei), am vazut toalete mobile cu apa curenta, mult mai aeresite si mai curate, deci solutii exista.