Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 30 Guests are viewing this topic.

rocklee


mircea



Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

TibiV

Quote
GUVERNUL ROMÂNIEI
08.07.2015


INFORMAŢIE DE PRESĂ
privind proiectele de acte normative care ar putea fi incluse pe agenda
şedinţei Guvernului României din 08 iulie, ora 12.00


I.                  PROIECTE DE LEGE

1.     PROIECT DE LEGE pentru modificarea art. 23 din Legea nr. 143/2000 privind prevenirea şi combaterea traficului şi consumului ilicit de droguri

II.               PROIECTE DE ORDONANȚĂ
1.     PROIECT DE ORDONANȚĂ privind utilizarea unor date din registrele cu numele pasagerilor pentru prevenirea şi combaterea actelor de terorism, a infracţiunilor conexe acestora şi a infracţiunilor contra securităţii naţionale, precum şi pentru prevenirea şi înlăturarea ameninţărilor la adresa securităţii naţionale

III.           PROIECTE DE HOTĂRÂRI

1.     PROIECT DE HOTĂRÂRE privind deschiderea punctului internaţional de trecere a frontierei Nădlac II (România) - Csanadpalota (Ungaria)
.....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

myid

^^^cateva poze din Opinia Timisoarei

Ma intreb, de ce nu putem sa realizam si noi constructii/spatii verzi cu mai mult simt estetic ?

Nu ar fi fost mai OK sa avem niste rigole cu gazon si cativa copaci/braduti pe acolo ?

Stiu o sa ziceti, ca acum caut nod in papura, dar serios, va fi principala intrare in tara, nu ar fi fost frumos sa fie cat mai aranjata?





nenea_hartia

^ :o Poate punct rutier de trecere a frontierei. Pentru că altfel se înțelege că avem o frontieră rutieră cu Ungaria. Oare proiectantul știe româna??? Iar cei de la Companie se uită pe ce aprobă??

igorashu

Or fi rude cu ăia cu "evalOare națională"...

neobluenet

@nenea_hartia: avand in vedere pozitia geografica a indicatorului, proiectantul are mari sanse sa fie ungur :lol:.

sebba

vai steaua lor... punct RO (fara www in fata) :)

si chiar, ce zicea myid mai devreme, nu se pot planta ceva pomi mai maricei prin parcarile astea de pe autostrazi? e asa de pustiu in ele ca nici nu-ti vine sa opresti...
Sailing away! S/Y Haimana

brutalway

Ceea ce se vede in aceste poze este doar punctul de trecere al frontierei, nu si parcarea(poate aici sta altfel situatia). Nu stiu cine isi doreste sa opreasca. Eu unul as vrea sa trec direct fara nici un fel de control   8), dar mai e pana atunci.



Pellady

#22468
Poze care arata bine din articolul de mai sus:




Dragos Sebastian

Poze de ieri cu cele 2 foreze de la Soimus


Ambele

Podul peste Mures de la Soimus











Inceputul lotul 2 Lugoj-Deva azi , ora 7:15

Este si un excavator acolo , am 2 poze facute dar sunt din mers si se vede rau si nu are rost sa le pun
Inainte de nodul Margina