Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 22 Guests are viewing this topic.

Ionut

#21720
Poze si vesti despre deschidere de la sursa secreta. In curand, astazi, mai pe dupa-amiaza/seara. Vesti bune, in esenta. Rabdare.
Mi-au intrat pozele, mai astept sa vad daca mai vin. Vesti despre deschidere si poze multe din zona PTF (Punct de Trecere Frontiera). Mai dupa-amiaza pun.

horatiu.cosma

Cred ca ar trebui sa renuntam la astfel de mesaje, cel putin eu imi pierd concentrarea si incep sa inrosesc F5-ul :).

Cozak

Chiar asa, macar vestea buna sa o primim mai repede,nu?
Multumim!

Ionut

Bai deci eu ziceam sa va anunt ca sa fiti pe faza. Lucrez la site (proinfrastructura.ro). O sa dau vina pe voi daca nu-mi indeplinesc deadline-ul. :cool:
Hai ca mai lucrez pana pe la 18:00 si apoi incep sa va pun pozele de pe lot. Vestile bune merita asteptate, nu?

:cheers:

davyl

Saraca tasta F5 la mine: i se toci marcajul! :) :)

Asteptam cu nerabdare, ionut! :)

alecu26

hai Ionut, ca eu vreau concediu in Iulie pe undeva prin Italia, Croatia, Austria, Germania in Iulie....si alea 1-2 ore castigate acolo sunt aur curat. Sper ca vestea buna sa fie ca deschiderea e in Iunie nu in Iulie.
Drumurile noastre POATE;

Ionut

OK, avem update de azi de la sursa secreta de pe A1 Arad-Pecica-Nadlac.

Mai intai cateva poze din zona nodului A1-Centura Arad. Mai avem putin si este gata stratul de uzura pe toate bretelele.








Astaldi nu vor/nu au in contract sa mute "dealul" creat de Romstrade din pamant vegetal.

Ionut

Ca fapt divers, a aparut o prima reclama in zona nodului Nadlac. Interesant.


OK, sa trecem la lucruri serioase. Update-ul de azi este focalizat pe zona noului Punct de Trecere Frontiera Nadlac.
Toate pozele urmatoare sunt din aceasta zona! Pozele sunt inspre Ungaria (dinspre Pecica/Arad).











Ionut

Intrarea in zona de parcare si cantarire a camioanelor.






Parcarea este IMENSA.










Un element important. Singurele constructii permanente sunt toaletele si sistemele de cantarire a camioanelor. Restul constructiilor vor fi containere provizorii. Probabil ca se gandesc ca nu va fi nevoie de mult timp de PTF ca urmare a intrarii (intr-un viitor apropiat) in Schengen.

Ionut

Acestea sunt acele constructii provizorii pentru control frontiera.




In departare... Ungaria.

Ionut

Se fac teste la sistemul ITS (panourile din imagine sunt pe teritoriul Ungariei).




Ne intoarcem spre Pecica, nu intram la vecini.




Parcarea este IMENSA si pe sensul de intrare in tara.





Ionut

#21731
Tot zona PTF.










Si gata, parasim zona PTF...



Ionut

Acum vestea. Se aude printre muncitori... ca vor sa dea drumul la circulatie intre 10 si 15 iulie, in functie de programul celor doua vedete, Ponta si Orban. Va fi deschidere cu mare cantec, cu prim-ministri si o puzderie de oficialitati atat de la noi cat si de la vecini.

Pana atunci, mai pun niste poze si de la intoarcere, Nadlac-Pecica-Arad...

Zinconiu

O veste foarte , foarte buna .
Doar ca vine la 4 ani de la inaugurarea Arad Timisoara .
Lucrurile se misca foarte , foarte greu .

horatiu.cosma

10 e vineri, 15 e miercuri, probabil ca o sa fie in acel weekend, 10-12.