News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 66 Guests are viewing this topic.

PlayStation

Incredibil!
Nu stiam ca e asa de rau!
O sa se intample ca in cehia, numai ca acolo autostrada era in constructie.
La noi e plina de trafic

myid

#52321
@horatiu.cosma

eee, mi-am dat si eu cu parerea, ce sa fac :D

voicul

Vad ca pe o parte salcamii (vegetatia) a prins. De ce nu pun si pe restul de deal sa il mai "tina" in loc?

horatiu.cosma

^^
Scuze glumița! Este foarte greu spre imposibil să termine Porr în 18 luni în condițiile în care cele mai complexe 2 viaducte de pe lot sunt blocate (nucii unei doamne la km 12) și pădurea la km 10 și nu se vede luminița de la capătul tunelului pentru rezolvarea celor 2 puncte. În plus, sectorul dintre cele 2 puncte (km 10-12) reprezintă cam 70-80% din săpăturile ce vor fi utilizate la umpluturi, dar să zicem că partea asta se poate rezolva de către Dimex într-un an. Ca să facem o comparație mai ușor de digerat, putem spune că PiSi1 e mai dificil decât centura Bacău, UMB era mai avansat în iulie 2019 decât Porr în iulie 2020, mobilizarea UMB a fost și este peste mobilizarea Porr, blocajele Porr sunt semnificativ mai mari decât ce avea UMB blocat în iulie 2019. Și UMB nu termină anul ăsta.

adrian sibiu

Daca statul roman își facea treaba și îi preda lui Porr amplasamentul liber de orice sarcini ,cu expropierile facute ,fără linii electrice pe aliniament  ,cu toate avizele la zi (vezi Apele Române și Romsilva) și dacă și timpul îi ajuta pe cei de la Porr se putea vorbi de devansarea termenului de finalizare  dar in aceste condiții va fi greu dar nu imposibil să finalizeze mai repede,vom vedea în perioada următoare cat de repede se vor misca la cele doua viaducte intrucat forajele sunt aproape gata in zonele unde nu sunt blocaje birocratice .

adrian sibiu

Bună dimineața  !
Mai jos aveți o filmare a dealului Bucium de langa autostrada A1 Sibiu Sebeș.


Dominik

You're in Steelers Country

ddfab

^^oare onor compania antiinfrastructura are habar de situatie? sau inca mai cred ca totul este in regula si sub control?

adiarc

din birou totul e perfect..

in alta ordine de idei la podul de autostrada peste DJ la intrarea in Apoldu de Jos dinspre Ludos,sunt cateva predale deformate si crapate...executie de calitate marca Imbecilio...poze in zilele urmatoare
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

tom_sawyer

Azi era termen pentru evaluarea financiara a sectiunii 4. Se pare ca nu s-a facut. S-au depus contestatii in urma evaluarii tehnice?

voicul

Parca s-a asfaltat DN68A. Nu se gaseste o filmare sa vedem calitatatea lucrarii?

nrb

Nu s-a asfaltat decât ceva în Coșava. În rest e covorul petecit, e mai bine parcă decât altădată dar apar gropi...

gruiarew

Asfaltarea scuzați că o zic plastic, e un mare căcat! Atâtea poze pe facebook de zici că l-au refăcut de la 0. Când am trecut săptămâna trecută, era asfaltată o bucată dar doar banda spre Făget, fix în dreptul intersecției cu DJ684, unde au lăsat un frumos prag de un lat de mână. Foarte fain pentru cei din zonă, ce merg spre Timișoara.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

FaneRocky

Se va asfalta până la sensul giratoriu de la CIC,covor.


Dragos_R

#52334
https://m.hotnews.ro/stire/24146900

Cu parere de rau ca initial am postat link-ul fara nici un comentariu (din cauza presiunii de la job).
Este un articol al lui Victor Cozmei de azi, cu o radiografie la zi pentru PiSi, si care contine o scurta analiza pentru fiecare sectiune.