News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 54 Guests are viewing this topic.


Ionut

Mișto. Cred ca au pus mai multe camere pe lot, asa parca era vorba. Poate are cineva energie și timp să facă 1-2 capturi pe zi și apoi să facă un timelapse. :) @cristi5 poti face automat?



Ionut

Am mutat discutia despre timelapse pe webcam-ul de pe PiSi1 pe thread-ul de discutii tehnice despre forum/asistenta tehnica. Nu e un loc tocmai potrivit, dar deocamdata se poate discuta acolo, comentariile au devenit mult prea ITiste pentru thread-ul A1.

Ionut

Ieri aviatia API a fost pe PiSi1. Doar cateva cadre. Sper astazi sa scot filmarea.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)

adrian sibiu

Faine cadre,asteptam si filmarea 😉

Dragos_R

O veste buna. Sa speram ca va fi cel putin un nivel decent al calitatii lucrarilor efectuate. Tarziu demarate lucrurile, chiar daca, probabil, in vacantele de anul asta vor fi ceva mai putine deplasari decat in alti ani.

Ionut

Am pus la dospit filmarea... sa vedem cum iese. :) Lotul e mai greu decat ma asteptam. M-am uitat atent. Nu e de joacă. Sunt câteva structuri mari și nici cu debleele nu îmi e rusine.

Ionut

Proaspata iesita din cuptor. Prima noastra filmare pe Sibiu-Pitesti. Vor mai urma. :) Enjoy!



Multumiri CNAIR si PORR pentru acces si informatii! Multumiri colegilor din teren pentru efort!

paullie

Mii de multumiri aviatiei API.

Am o mare nelamurire, cum naiba vor reusi sa faca autostrada prin zone ca cea pe care am incercuit-o cu albastru in poza? 30 de kilometri.  :hm:



vancouver

Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

adiarc

^da...si este f bine ca e asa.... :cheers:...alternativa era sa vedem V.Oltului mutilata de viaducte pe cursul sau in apropierea Oltului printre n hidrocentrale...o hidosenie scumpa si o bomba ecologica
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

mariusj

Aceasta e diferenta de 900 de m pe sectiunea 1, cum s-ar zice lotul 2?

alexmocian

Eu vad cam 3-4 km acolo pana dincolo de localitate. Nu au cum sa fie 900m in nici un caz.