News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 63 Guests are viewing this topic.

om_bun

31.05.2019 era termenul pentru evaluarea ofertelor sectiunea 5 Sibiu-Pitesti,care sunt vestile?

Ionut

Ce vesti sa fie, niciun fel de vesti in afara de amanarea termenului. Aici se sta dupa contestatiile din instanta.

Ionut

Pozitia API despre studiile geotehnice pentru PiSi2 si PiSi3 pe Adevarul.

AlinC


laszlo.robert

Minutum 3,30 mica alunecare in direct.

cri123

3:25, o mică alunecare în direct...

Mai e puțin, e aproape la cotă la un capăt...

adi

cade o bucata de pamant si gata alunecare in direct, oricum zona aia o sa dispara intr-o luna...sa vedem lotul dat in trafic si apoi discutam de alunecari daca or sa fie

hefaistos

O sa fiu chibitz.
In primul rand felicitari pt UMB, se pare ca o vor duce la capat pana in august, daca tin ritmul.
In al doilea rand a doua zi dupa inaugurare, daca as fi "tipul cu banii" m-as duce sa-l trag pe roata pe cel care a propus solutia asta.
Probabil initial, la ofertare, parea ceva simplu: muti pamantul si gata.  O:-) 
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

RaduLuc

In zona respectiva cred ca ce a căzut mai degrabă este in zona de săpătură rămasă de executat dacă nu ma înșel, m-am uitat pe telefon......nu am văzut bine....

Europiu

#46494
^ E cum zice adi, o zonă care oricum nu e prevăzută să țină. Mai ajută și natura un pic.

Eu, ca să fiu sincer, m-am cam plictisit de cusurgelile emise de câte unii. C-o fi, c-o păți. Că de ce nu au făcut tunel, viaduct peste Mureș, de ce nu au mutat Mureșul, etc... Au ofertat 40% din prețul estimat, li s-a acceptat proiectul. Nu le-au făcut, get over it! Un pic de încredere nu ar strica. Și dealului de la Aciliu i s-a cântat de nenumărate ori prohodul.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

cristi_san

Salut! Știe cineva dacă se va mai amâna termenul de depunere a ofertelor pentru Tigveni-Curtea de Arges? Depunerea ofertelor este programată pe 4 iunie, iar până acum nu s-a anunțat prelungirea termenului.

adi

nu a fost anuntat pentru ca mai este timp pana pe 4 iunie, cu rabdare o sa primim si aceasta stire. se grabeste cineva ? undeva?

cristi_san

Legal, erata pentru prelungire trebuie sa apara in Sicap cu 3 zile lucratoare inainte de termenul de depunere.

Ionut

Este posibil sa nu se amane. Acum avem informatii contradictorii - unii zic ca se amana, altii ca nu. Stil balcanic.

razvan96

^

QuoteAutoritatea Contractanta stabileste doua termene limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare, dupa cum urmeaza: primul termen - limita este cu 40 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; al doilea termen - limita este cu 12 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.

Nu s-a publicat inca a doua runda raspunsuri la solicitarile de clarificare.