News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 69 Guests are viewing this topic.



TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)


rocklee


































lotul 3 ..nodul ilia.... pe ploaie 
























Powered by API/PUM imgur uploader

alin2pas

Mulțumim pentru poze! Indiferent de vreme, reușiți să ne țineți la curent. M-am uitat la poze și la filmările postate în ultimul timp și mi se pare că porțiunile finalizate cu plasă și ancore rezistă foarte bine și nu sunt afectate semnificativ de infiltrații, deși au fost multe ploi în ultima perioadă. Chiar și zona unde s-au produs alunecările și se pun gabioane pare stabilă.

Granata06

Putem spune daca tine sau nu dupa ce se da in circulatie (vibratiile de la trafic + ciclu inghet-dezghet). Pana atunci... O:-)

dragos76

PARCĂ lucrurile se îmblânzesc acolo. Dar clar, și eu sunt curios care e realitatea.
Aici parcă s-a câștigat în instanță ca să pună CNAIR la dispoziție proiectul tehnic, nu? Nici o noutate pe frontul ăsta? Nu doresc să îl dea de bună voie, ci doar cu executor?

horatiu.cosma

^
A câștigat cutter în primă instanță de un an și abia acum a venit motivarea... Urmează probabil apel din partea CNAIR. O să avem și PT-ul ăsta după ce se dă în trafic.

Legat de poze, văd că deja au început să se colmateze rigolele de la baza stâncii de la pietricelele care tot cad. Fără întreținere constantă, va fi o problemă serioasă cu scurgerea apelor.

Dominik

UMB lucrează la taluz și la confecționarea și montarea gabioanelor

https://www.facebook.com/cnadnr/videos/440804863387200/
You're in Steelers Country

horatiu.cosma


survola

#46451
Acum o să sape din nou în terasamentul compactat și vor ,,instala" tuburile acelea portocalii pentru canalizare? Primul apare la minutul 3:00.

TibiV

Mai interesant este ca acele tuburi/burlane portocalii se vor tripla.
Vezi la 3.25 si 3.40...

In alta ordine de idei...
Doamne, ce munca de chinezi!
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Blef

Super lucrare fac oamenii astia. Bravo!

Europiu

^ Eu mai degrabă cred că acele chestii semnalate de tine sunt continuările scurgerilor de sus. Nu că ar conta prea mult.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).