News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 37 Guests are viewing this topic.

pasadia

La Holdea in schimb nu se vedea mare activitate in dimineata asta. Se lucreaza totodata la spatiile de servici de langa Miercurea Sibiului.

ps: rectific, la Holdea e activitate destul de multa, insa pe DN. Se asfaltau serpentinele (urcarea spre TM, imediat dupa trecerea la nivel cu CF) si se circula alternativ, la paleta. In plus erau multe semne pe asfalt si cativa oameni cu insemne care notau pozitiile kilometrice ale acestora. Cred ca au de gand sa faca o campanie de peticire, cel putin intre Dobra si Holdea (cam e nevoie de ea, la trecerea la nivel de la Dobra e chiar o gaura mare de tot).

rocklee

azi era activitate pe lotul 4 UMB ....din cauza vremi ne favorabile nu se lucra la copatare ...in rest era ''miscare'' in toate zonele








Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

terasamentul armat ...vazut de pe viaductul SOIMUS 





se  lucra la aductiunile de apa si montare plaselor .....spre capatul  dinspre SOIMUS 






Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

echipa de la rosturile de dilatare 






Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

distanta dintre zidul de sprijin si autostrada ...






Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee


rocklee

aductiunile de apa pluviala ...dinspre DN 76   :D






























Powered by API/PUM imgur uploader

:bye: :bye:

horatiu.cosma



La ultima filmare mi s-a părut că ceva nu e chiar în regulă la terasamentul dinspre Șoimuș. În imaginea asta se vede mai pronunțat. Să sperăm că e în toleranțe normale.

anacronox


Telvanni

Quote from: Quest on May 07, 2019, 09:53:13 PM
O filmare de la Holdea, facuta in 25.04 (a fost Joia Mare ultima zi de lucru inainte de Paste), dar care din motive foarte stufoase (nu ma intrebati) n-a putut fi urcata pina azi pe Youtube...
Stadiul actual al santierului nu e cu mult ....

Felicitari domnule pentru explicatiile pe filmulet. Vocea este numa' buna pentru asa prezentari!

Asteptam noi filmari!

Allex

Pentru cei care fac des traseul Sibiu - Deva: Cum se mai prezinta OS3? Stiu ca era valurit rau, se simtea cand intrai si/sau ieseai de pe el. S-a mai accentuat, s-a mai reparat?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

gruiarew

Nu e chiar așa de rău. Sunt ceva gropi pe sensul spre Sibiu pe B1. Dar le poți ocoli fără probleme. Spre Deva e o trambulină la locul fostei gropi dar e marcat. E semn de 80. Poți trece liniștit cu 100, nu pățești nimic.

E destul de ok zic eu. Puțină atenție și e totul în regulă. Pe DN68A sunt niște locuri unde poți lăsa liniștit jumătate de roată dacă nu ești atent. Dar scria Pasadia mai sus că se repară și acolo. Aș zice că e acceptabil.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

adiarc

In acelasi stadiu....denivelari omniprezente si gropi si crapaturi tot mai mari mai ales in proximitatea zonei reconstruite si dupa viaductul Aciliu spre Sibiu
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

horatiu.cosma

Eu merg cu 130 fara probleme. Ceva denivelari mai sunt, dar nu sunt nasoale.

pasadia

Da, s-au mai reglat trambulinele de pe OS3 (aia de la km 286, parca peste paraul Pustia, inca imi sta in minte cum m-a zdruncinat prin iarna lui 2016/2017 - comparativ lucrurile se prezinta mult mai bine acum).
Si daca e sa pomenim de OS3, atunci sa zicem ca versantii de la Aciliu au prins culoare destul de zdravan in aceasta primavara. Nu salcamii aia plantati acum 2 ani (cred ca nu au prins radacini nici macar jumatate din cei plantati atunci), dar se dezvolta tufarisuri si alte ierburi pe versantii aia. As zice ca la acest moment aluneca mult mai mult pamant pe A3 la Nadaselu decat a alunecat in zona asta pe A1. Ramane Baiazid fara catastrofa promisa. ;)