News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 47 Guests are viewing this topic.

Ionut

Ce inalte sunt panourile fonoabsorbante... le-au instalat pe toate? Sunt km întregi de panouri.

RaduLuc

#46126
Intre Dobra si Holdea este poza, daca nu sunt santuri inseamna ca asa era proiectul, oricum autostrada acolo este in curba suprainaltata deci panta este spre stanga imaginii, apa se scurge prin rigola din mijloc si prin cea de pe partea stanga conform imaginii sau dreapta proiect.

neobluenet

Sunt facute rigolele, dar fiind in curba, acestea sunt pe mijloc pentru calea din exterior. In curbe, partea cele doua cai sunt inclinate in aceiasi directie, drept urmare scurgerea apei de pe sensul exterior se face printre cele 2 cai.

Grogo

#46128
Neobluenet si RaduLuc, multumesc pentru informatii, speram asa cum a spus si Ionut, sa fie terminat lotul pana in iunie.
Nu zice niciodata: nu se poate, ci incepe intotdeauna cu: sa vedem.

luc

#46129
Marele Zid! Arată foarte bine:


        Powered by API/PUM imgur uploader

danutzu_1069

Imi par niste.... burlane de scurgere, care incep de la prima mica terasa... Aici, asa cum spunea @Roklee va fi o rigola care colectaza ce vine de sus... tot pe burlane, cel mai probabil robabil...

luc

Da, sunt burlane de scurgere de la primul nivel al zidului pana la nivelul DN-ului.

Quest

Burlanele zincate le-am vazut sint doar ghidaje pluviale deschise, al 4-lea cel de culoarea aramei (de la dreapta catre stinga) chiar e burlan inchis, probabil va conduce apa preluata de la o cota superioara banchetei. Se vede in filmul lui AlinC din 25.04 la 8:00 ca burlanul inca nu are traseu complet definitivat.
Common sense will get you far !

gruiarew

Azi mă plictiseam aşa că am dat o tură cu bicicleta:

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Ionut

Este dezolant locul ala. Un monument al prostiei și fugii de raspundere ale directorilor CNAIR din ultimii 6 ani.

laszlo.robert

Autostrada broaștei, după lilieci, maci etc.

gruiarew

Mă miră două lucruri:

1. Drumul ăla comunal l-au lăsat așa în aer, rupt. Drept e, sunt doar două sate după Margina, dar totuși. Măcar de-ar termina S-ul de peste A1 (trebuie mutată și linia electrica probabil de aceea a rămas așa).
2. N-a dat nimeni la o parte parapetul de beton. Ar merge o liniuță acolo de minune. Pe vremuri se făceau concursuri de căruțe și de tractoare (fiecare cu ce avea). Acum doar broaștele mai rup liniștea.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

rocklee

#46137
o filmare de la  dealul cu lilieci ... :D


elphax

desi au mai avansat, nu imi dau seama pe unde exact vine breteaua si unde intra in giratoriu . si nici nu gasesc vreo schema sau plansa ...
:)

ladposta