News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 71 Guests are viewing this topic.

Eurocopter

Ce volum de lucrari este mai exact de facut pe contractul suplimentar de la Holdea? Avand in vedere ritmul Comsa de la Ilia si Holdea de pe actualul contract este limpede ca vor sa incheie lucrarile anul asta.

Practic exista premize ca in 2019 sa ramana de finalizat pe LD doar breteaua de descarcare de la Holdea si dealul Soimus, ceea ce ar face posibila o deschidere undeva in aprilie-mai, depinde de vreme si de cat de lung va fi inghetul...

flashu74

Mulțumiri pentru filmări și explicații. Dacă mai apar 2, una de la deal și una de la Holdea, avem zi completă.
Probabil cele două loturi vor fi sincronizate pentru deschidere.


rocklee

termenul acela de noiembrie ...a fost o gresala ....ma luat prin surprindere intrebarea

IMI CER SCUZE ...  :zen: 8)

carutasul

În codițiile în care cele două tronsoane pa pe calea cea bună, mi se pare că parcă am uitat de tot de tronsonul lipsă, cel cu "tunelele pentru urși" . Nu ar fi o idee bună să readucem chestiunea în discuție ?

rocklee

#43640
o filmare de la sol ...a nodului Holdea.....filmare din drona ...mai tarziu ....


Ionut

Am tot readus în discuție LD2. Uite ultima promisiune:

Quote from: Ionut on September 25, 2018, 12:30:07 PM
Acum, (aproape) live din Comisia de Transporturi din Camera Deputatilor.
Declaratii Sova si Neaga.

LD2 - se merge pe varianta tuneluri. Documentatia tehnica e pregatita, inca mai e ceva "de decis la nivel politic" (nu se stie ce). Anul acesta se scoate la licitatie LD2 Sectiunea E (tuneluri).

carutasul

Mă gândeam la ceva mai agresiv, o luare de poziție, o ieșire în presă ceva. Adică... ai vreo speranță că se va scoate cu adevărat la licitație în următoarele lui? că dacă da, ar fi ok...

Ionut

Am avut multe iesiri publice despre LD2. Vedem. Poate mai scriem. Oricum, tot degeaba.

Dominik

Sunt foarte curios daca va fi scoasa la licitatie sectiunea E anul acesta ?? La cat au mintit pana acum nu mai cred nimic... >:(
You're in Steelers Country

AlinC

Quote from: rocklee on October 20, 2018, 05:30:15 PM
o filmare de la sol ...a nodului Holdea.....filmare din drona ...mai tarziu ....


Bine ca ai filmat de jos la Holdea. Banuiesc ca filmarea din drona e in ceata tare. Nu am vazut-o inca, dar m-am uitat la 2-3 poze. Vezi ca ti-am trimis in jur de 800 MB de fotografii.

voicul

@rocklee si @AlinC +1 si felicitari, dar v-ati iesit din atributii. Deja sunteti la next level - transmisii live si comentarii!  :lol:

Chiar realizati visele unora, ca zicea ... unu, ca au fost atatia care au dat din gura ..., ca pun camere pe santier ca sa ii vada cum muncesc.

Felicitari si COMSA care tocmai acum cand ploua si e frig lucreaza la maxim.
Nu radeti!
S-au abtinut tot anul ca sa poate fi acum in forma  :D
(bine ca misca).

danutzu_1069

La filmarea de la Holdea ati prins bine tarusii care marcheaza breteaua spre giratoriu....
Nu stiu daca se vor vedea pe filmarea din drona....

AlinC

Autostrada A1, tronsonul Lugoj-Deva, lotul 3.

Nodul rutier Holdea:



Nodul rutier Ilia (conexiunea):



danutzu_1069

Cam ce ar fi in zona marcata (dreapta jos)