News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 71 Guests are viewing this topic.

elphax


klacsma

Asta am gasit pe net, cu riscul adunarii a cateva dislike-uri.  :)
Probabil s-a discutat pe vremuri si pe forum ...  oricum la prima vedere pare mai simplu decat demolarea unei jumatati de deal (nu mai vorbind de lilieci)






Powered by API/PUM imgur uploader

Ionut

Bai gata, nu mai suport. S-a discutat de jdemii de ori pe forum. DE ACUM INAINTE TOATE MESAJELE DESPRE SOLUTIILE ALTERNATIVE LA SOIMUS VOR FI STERSE.

marcelbanu

#43098
I A1, lot IV UMB, zona baraj Mintia, km 93+600, 27 sept. 2018...

Se toarnă rigole şi se pune stratul de uzură pe sensul spre Nădlac...

















Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

marcelbanu

#43099
II A1, lot IV UMB, zona baraj Mintia, km 93+600, 27 sept. 2018...

Se toarnă rigole şi se pune stratul de uzură pe sensul spre Nădlac...



Am avut însoţitor... Sau paznic !















Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

marcelbanu

#43100
III A1, lot IV UMB, zona baraj Mintia, km 93+600, 27 sept. 2018...

Se toarnă rigole şi se pune stratul de uzură pe sensul spre Nădlac...

















Maşinăria de turnat rigole.





Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

marcelbanu

Compactare strat uzură pe sensul spre Nădlac, A1, lot IV UMB, km 93+600, 27 sept. 2018...

Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

laszlo.robert

Mulțumim,oare ce fac freza în zona respectivă ? Poate la îmbinări.

Nicuamza

Buna treaba baieti!insa ce se mai aude cu lotul 2 si 3 unde nu se misca mare lucru?

dorum

nu e freza aia ci masina de turnat rigola din lateral...

Ionut

Victorieeee!

Ieri a fost termen in ultimul dosar cu CNAIR, cel in care am cerut graficele de executie la LD3 si LD4.

6. Cerere de chemare în judecată din dosarul nr. 14132/3/2018 (link TB) prin care am solicitat obligarea Pârâtei de a ne comunica documentele de interes public pe care le-am solicitat la punctul 1 din Petiția nr. 80/23.03.2018 adresată Pârâtei și înregistrată de aceasta la un număr pe care nu ni l-a comunicat. În cadrul acestei Petiții am solicitat Graficul de execuție lucrări actualizat disponibil la data la care veți răspunde acestei solicitări (în format electronic editabil care trebuie să respecte clauza 8.3 [Programul de Execuție]) pentru proiectele ,,Proiectare și execuție Autostrada A1 Lugoj-Deva lot 3" și ,,Proiectare și execuție Autostrada A1 Lugoj-Deva lot 4". Pârâta a refuzat să ne pună la dispoziție aceste documente/informații de interes public.

FOND: API CASTIGA: "Solutia pe scurt: Admite cererea. Obliga parata sa comunice informatiile solicitate.
Document: Hotarâre  5690/2018  26.09.2018"

API castiga, pe fond, 6 din 7 procese contra CNAIR si MFE!

flashu74

@marcelbanu, frumoase imagini. Și la deal se întâmplă lucruri interesante. Am văzut că s-a săpat pentru fundație vreo 4m sub nivelul DN. Apoi s-au băgat jos niște bolovani de dimensiune mare. Oricum este atacată o porțiune destul de lungă și deja crește terasamentul.

rocklee

comsa vrea sa traga tare..sa termine ...anul acesta...
au depus o noua oferta pentru nodul holdea
la nodul holdea ...au ajuns cu sapatura la cota  :)

la nodul ilia ..promit sa faca treaba buna .... :D

iar langa  nodul ilia ...pasajul DN 7  ....SE REFACE DIN TEMELI ...SE FACE UNUL NOU ...PE UN  NOU  ALINIAMENT ...

se pare ca este cuprins in contractu CF simeria gurasada .... :D

imagini de la nodul ilia vazut de pe viaductul CF ...
























Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

#43108
AM FOST PLACUT SURPRINS DE ...MOBILIZAREA ...celor de la COMSA  :D
































Powered by API/PUM imgur uploader

ATAT DE LA NODUL ILIA .... :)

rocklee

ne mutam pe lotul UMB ..... 8)

lucrari intre ...viaductul bejan si baraj ....la intersectie am remarcat semne de circulatie noii... :o
































Powered by API/PUM imgur uploader