News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 59 Guests are viewing this topic.

aga

Exact! Prima. Ar arata bine o comparatie. Mersi. N-as fi gasit-o nici int-un milion de ani!

wifi

#42991
Poza trebuie sa fie mai recenta, abia la sfarsit de octombrie au inceput sa monteze grinzile la viaductul de la nod, poza are si suprabetonare, terasament la celalalt viaduct, este precis din anul acesta.

PS. Intrebarea a fost citez "o poza de acum un an", adica septembrie 2017.

boer_escu

#42992
^ Comparatia facuta de mine atunci...

marcelbanu

#42993
Fotografia respectivă, cea postată de mine de pe cetate este din 15 iunie 2018, orele 13:00...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

boer_escu

Ok, atunci iata comparatie intre cele 3 momente. Asteptam poze noi din acelasi loc si cu aceeasi distanta focala, daca se poate :)


mishu77

Am trecut azi pe la Holdea. Fata de acum o luna sa mai avansat, dar mai e de escavat. Sunt 4 escavatoare in zona dar toate erau parcate la ora 16. Am incercat 2 poze din masina dar neconcludente. DN68A sa mai carpit prin padure pe sensul Cosava - Cosevita dar tot rau e ... muncitori nu am vazut pe el doar niste semne care arata ca se/sa lucrat.

wifi

Quote from: boer_escu on September 21, 2018, 06:05:38 PM
Ok, atunci iata comparatie intre cele 3 momente. Asteptam poze noi...

Sunt doua filmari si poze din data de 8 septembrie, postate aici in forum pe paginile 2846 si 2850, sunt insa alte perspective, nu cred ca merg la comparatie. Intre timp s-au mai schimbat lucrurile, s-a mai progresat.


rocklee

#42997
pentru ca i-am ''prins'' pe cei de la ZIARUL UNIREA ...in actiune ..pe teritoriul meu ...de  la ei am primit imaginile din drona ....cu sapatura si nodul soimus



citeva imagini de sus...de foarte de sus.... O:-) :D
cu sapatura si nodul soimus ... :)














AlinC

Firma care lucreaza dincolo de Deva parca se misca mai bine ca Pizzarotti. E clar ca au o mobilizare cu mult mai mare, cel putin la capitolul utilaje. Pe St1 si 2 nu am vazut asa ceva:


danutzu_1069

Multumim Ziarul Unirea!
Iata ca la Soimus, nod, aproape au ajuns la cota cu rampa...
La viaduct Bejan, la min 6:30, se vede in sapatura, un prim strat de pamant. Deci pana acolo cu zidul.

rocklee

#43000
cu autostrada inainte de viaductul bejan ...








imagini de la intersectia cu djul relocat ...























rocklee

#43001
imagini cu autostrada si drumul judetian relocat ...se lucra la talus si rigole  :)















rugozitate si planeitate ...  ;) 8)


AlinC

#43002
Mai pun 2 filmulete (legate), numai cu dealul. De fapt, astea le-am facut primele, dar sunt mai proaste pentru ca sunt de la distanta mai mare de deal. Le postez si pe astea daca tot sunt facute, asa cum mi-a sugerat si un alt membru al forumului:


danutzu_1069

Sunt bune si edificatoare si astea...

rocklee

#43004
imagini de la baraj unde avem doar balast stbilizat si emulsie ... :o