News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 52 Guests are viewing this topic.

flashu74

Nu recomand drumul propus de zuma80 din următoarele considerente:
1. Este mai lung (cam dublu)
2. Este un DJ destul de îngust
3. Este foarte stricat pe porțiunea Bârsău- pod Simeria
4. Trece prin multe sate.

flashu74

La ora 12.30 prin Simeria era trafic normal. Să nu se fi închis A ?

danutzu_1069

Se vad waze-eri pe A1... E adevarat ca nu apar in timp real ci cu o oarecare intarziere... din anumite motive...

iuliu05

De dimineata la ora 8:30 autostrada era deschisa si nu am sesizat semne rutiere sau pregatiri care sa indice o inchidere. UMB lucra la viaductul Soimus.



davyl

Superbe! Ma inclin in fata maestrului cu drona! :)
Multumim!

zuma80

Nu am postat acea posibila varianta ocolitoare de dragul polemicii.
Varianta nu este mai lunga, la dublu dupa cum s-a specificat, diferenta este de 8,1km intre cele doua masutata de la iesite de pe A1(Simeria) si intersectie E79 cu E673, unde una are 18,3km si cealalalta 26,4km.
Am cautat acea varianta de siguranta in cazul in care traficul este foarte aglomerat prin Deva avand in vedere cumulul de autovehicule (zonale, cele de pe A1 cat si cele de pe DN7 ruta Arad).
Pentru A6!

flashu74

Quote from: zuma80 on September 10, 2018, 09:28:40 AM
Pentru cei ce cunosc zona este bine venit un feedback!
Cele 4 puncte pe care le-am expus sunt exact feedback-ul unui localnic. Dar drumul este circulabil și se poate încerca.

mishu77

Din poze nu prea pare clar cum se face accesul in/din CIC pe toate directiile. Adica pe directia Orastie (pe autostrada) e simplu, dar daca vor sa iasa din el si sa mearga catre Ilia oare cum fac? Ca mie nu mie clar deloc...

gruiarew

Treci pe sub A1, te învârți în giratoriu și te duci înapoi pe breteaua de urcare.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

mishu77

De acord, dar te intersectezi cu traficul dinspre Ilia si cu cel catre Orastie si nu cred ca se va circula cu 30-40 km/h pe acolo ...

gruiarew

Pai și cum altcumva ar trebui să te urci pe autostradă dacă nu pe bretele? Cred că așa este peste tot, nu doar aici...
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis


TibiV

Quote from: gruiarew on September 10, 2018, 05:04:18 PM
Treci pe sub A1, te învârți în giratoriu și te duci înapoi pe breteaua de urcare.

Adica asa:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)