News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 47 Guests are viewing this topic.

gruiarew

Quote from: cristi5 on June 15, 2018, 07:48:22 AM
Nu are cineva drum pe la Holdea? Ar fi util sa vedem cat de rapid sapa acel damb din calea A1 (pe care e "vechiul" DN). Si poate sa aflam unde transporta materialul excavat (Grind, Ilia?)

Duminică trec eu. Dar acum e aiurea de oprit cu devierea :)
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

lupualb

Am trecut eu acum 2 ore. Asfaltul de pe DN a fost spart in totalitate. Astazi nu se lucra in acea zona. Doua excavatoare erau parcate aproape de giratoriu. Se lucra insa la Grind. O echipa lucra la primul pod din giratoriu spre Ilia.

Quest

Common sense will get you far !

lupualb

#40983
In ultima saptamana in zona au fost precipitatii bogate, peste 100 litrii pe m2. Se poate ca de aceasta data de aici sa vina lipsa de activitate.

marcelbanu

#40984
Podurile peste DN76 de la Şoimuş, 15 iunie 2018...



Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

TibiV

Superbe pozele !

Doar ca nu au cum sa fie din 16 iunie...
Doar daca esti "time-traveller".... ;)

PS
A doua poza spune totul despre despre traseul autostrazii pe "dealul cu lilieci".
Deh, perspectiva...
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

marcelbanu

Quote from: TibiV on June 16, 2018, 12:10:18 AM
Superbe pozele !

Mulţumesc !

Quote from: TibiV on June 16, 2018, 12:10:18 AM
Doar ca nu au cum sa fie din 16 iunie...
Doar daca esti "time-traveller".... ;)

Sînt de noapte şi deja am mutat foaia din calendar din timp...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !


Ionut

Ieri, Holdea. Filmarea ii apartine lui Quest, multumiri!


Quest

M-a surpins la iesirea catre Deva din giratoriu, cit de greu urca totusi TIR-urile o panta de 6,0%. Se vede coada care se formeaza in spatele lor.

O sa pun azi si citeva poze facute ieri catre cele 2 ecoducte, pina la SS (parcare Ohaba).
Common sense will get you far !

danutzu_1069

#40990
Quote from: Cristi Deme on June 16, 2018, 01:34:17 PM
se termina astazi , monstrul se muta la Soimus unde cred ca la anumite grinzi montajul va fi spectaculos ( 50 m raza la cea mai indepartata grinda )

Adica la Soimus II, sau cum ii mai zicem noi p-aici, la  Bejan.
Dificil mi se par de pus grinzile peste cf, adica pe culea dinspre deal. Si cred ca trebuie inceput dinspre DN
Va lucra doar șenilata?

Europiu

In ordine cronologica, rocklee, marcelbanu, Quest, absolut superb! Multumiri!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

voicul

^Si eu sunt surprins cat de greu o urca panta.
Totusi pentru ca am mai auzit si de povesti cu incarcare dubla fata de maxim-ul legal si ca totusi nu avem un parc foarte nou de camioane ... concluzia ramane aceeasi: greu la urcat.

Allex

Oare o banda extra pentru traficul greu la urcare pe devierea DN la Holdea ar fi fost prea scumpa?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

voicul

Pe langa problemele birocratice (iar sa schimbam ceva ce nu este inca semnat) eu estimez ca sunt maxim 300 de m acolo - de la giratoriu pana cand intra in drumul vechi. 300 de m in curba si in panta. Chiar daca se facea ... aveai timp sa depasesti 1 tir? Cand mai intra tirul pe banda 2 (tinand cont ca toti ar fi ramas pe banda 2)?
Cat timp era util ... 1 an maxim pana deschid nod Holdea cu A1 (daca il deschid).

---

De ce e nevoie de monstru la Bejan. Pana acum s-au lucrat cu macarale normale pe LD4?