News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 57 Guests are viewing this topic.

voicul

Acea restrictie e posibil sa fie de ceva vreme.
Un coleg a mentionat ca sunt trimisi pe ruta alternativa, dar de politie asta, datorita lucrarilor de la Holdea sau transportului agabaritic (nu mai stiu exact).
Deci e posibil sa fi ramas de atunci problema (vreo 2 saptamani).

Quest

Mie mi-e teama ca WZ are nevoie de aceasta interdictie pe vechiul traseu, ca sa se formateze / croiasca noul traseu, lucru care da peste cap rutarea pe GM, caci GM ia interdictiile de pe WZ. Colegii care stiti cum functioneaza WZ ma puteti evident corecta / completa.
Ionut mai suporta-ne te rog cu acest off-topic :)
Common sense will get you far !

gruiarew

Nişte poze răzleţe de la Holdea:













'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Allex

^ Multumim. Sa vedem cand vor incepe cu sapatul si cum va fi mobilizarea.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Dominik

Dragut videoul cu sensul  :D Hai cu breteaua din A in el !!!  :D
You're in Steelers Country

user201

Parcă au dispărut complet Jersey-urile care erau spre intrarea pe autostradă.  :( În rest, pe acel lot are cineva idee cum era mobilizarea unde mai e de lucru?

gruiarew

S-au apucat de săpat dincolo de vechiul DN spre Deva. Dar foarte timid. Va fi ceva de lucru. Îs curios ce fac cu atâta pământ. Îl duc la Ilia? Că la Grind pare gata.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

flashu74

^^
Da. E parapet metalic peste tot. Se vad depozitate pe partea dreapta aproape de reintrarea pe vechiul traseu.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Liviu_udr

Mulțumim pentru poze. Ce pare nou, evident în afară de deschiderea giratoriului, este acel șanț betonat dintre ecoductul 2 și DN.

giulianoro

eu cred ca pamantul va ajunge pe lotul 4 cu ajutorul umb  au asteptat 6 luni sa deschida un giratoriu

horatiu.cosma

E parapete metalic peste tot. CNAIR a facut CTE pentru modificarea solutiei in parapete metalic din new jersey, fiindca in giratoriu, din cauza razei de curbura, parapetii new jersey nu se puteau imbina. In cazul de fata bancurile cu politisti se potrivesc foarte bine, ei au fost cei care in tot acest timp au tot cerut new jersey, desi nici ei nu stiau cum se poate rezolva problema razei de curbura. O bila alba pentru CNAIR ca a miscat lucrurile.

giulianoro

la deva cred ca lipseste pamant de umplutura pt viaducte si din  dealul cu lilieci la folosit pana acum

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)