News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 61 Guests are viewing this topic.

carutasul

Nu există bretea de intrare în giratoriu și pe lotul 4? Că dacă da, mi se pare, așa ca la naivi, că poți finaliza banda "exterioară" ( cea care vine de la Timișoara) , înghesui traficul în ambele sensuri pe ea  pe porțiunea care îți trebuie și o finalizezi și pe cealaltă. Dar problema de rezolvat rămâne asta, cum accesezi giratoriul. Dacă ai o bandă de acces la el îi înghesui cumva o săptămână sau cât e nevoie  :)

stefan_cel_mic

#40216
^^
Sa mai raspuns la intrebarea asta. Daca te uiti atent la poza, exista niste marcaje suplimentare si niste blocuri de ciment pe carosabil, putin mai in spate pe unde trece camionul cel mare. Circulatia pe ambele sensuri probabil se va devia prima oara pe partea dreapta a autostrazii existente, apoi, dupa conectarea partii stangi a viaductului acum in lucru, se va circula pe noul viaduct pe un sens pana la conectarea partii drepte.

neobluenet

Quote from: rusugxg on May 11, 2018, 03:05:26 PM
Intrucat e primul meu post, intreb aici: nu se poate face intrarea asa pana la aia definitiva? Pare ca ar fi loc
Cel mai bine te uiti pe OSM unde e configuratia finala a nodului. La giratoriul actual va exista inca o intrare si o iesire pentru 3 directii: spre si dinspre Timisoara si spre Sebes. Actuala bretea spre Sebes va fi desfintata si se va inchide traficul spre Sebes o perioada de timp pana vor conecta viaductul cu sensul spre Sebes la autostrada existenta. Apoi se va lega si cealalta cale de lucrarile existente. Breteaua Sebes -> DN 76 va ramane cum este.

rusugxg

#40218
Am pus post-ul de mai sus in parcare tocmai pentru a nu naste discutii. Fiind primul, Ionut a considerat ca este de aici. A fost o intrebare de novice, desi citesc forumul de 2-3 ani si am rabdare sa apara noutati. Totusi, in ideea mea

Bine, imaginea trebie "dezdoita" putin in Photoshop pentru a fi mai plana.

Scuze de interventie

PS. Da. Stiu configuratia finala. Problema este in capul meu ca va fi afectata si iesirea din cauza de terasament.

flashu74

#40219
Am informatia de la un prieten. Se pare ca la viaduct1 sunt toate grinzile sus. Rocklee nu ai ceva informatii foto?
Si inca ceva. Se pare ca la viaduct Soimus la acel capat unde trebuie grinzi au fost duse mai mult de 4 grinzi. Nu am trecut azi. Poate confirma cineva? Si daca e asa de ce sunt mai mult de 4 cat ar trebui?

Lvs_tm

#40220
Grinzile care vin, sunt de la km 96, cele de la Soimus sunt demult in santier (cele 4 de care vorbesti), la CIC.

Ce se aduce acum, vor fi stocate pana este gata la km 96, sau viaduct 2 cum ii spuneti voi.
Din ce ai scris tu inteleg ca le stocheaza la km 99 (Soimus), de aici confuzia.

Europiu

^^^^^ Discuția asta cu nodul și joncțiunea e periodic repusă pe tapet, absolut fără rost. "S-ar fi putut" multe, inclusiv realizarea completă a corpului autostrăzii pe o lungime suplimentară de 100 de metri.  Cam până în culee. Și atunci am fi economisit câteva ore bune de discuții.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

flashu74

^^
Daca acolo fac depozit de grinzi atunci este o bună explicație.
Mulțumesc.

gruiarew

Până la poze vin cu un update: Holdea erau ceva proiectoare aprinse în giratoriu. Cum n-am unde opri spre sensul spre Timișoara nu știu ce era.

La Ohaba au reparat trecerea. E rău doar între linii (dalele alea păcătoase).

Scuze dacă informația nu mai e de actualitate. Eu abia aseară am trecut pe acolo.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

flashu74

Se mai știu ceva noutăți legate de o eventuală înțelegere pentru LD3?

rocklee

am fost pana la baraj si viaductul 2 ...am si imagini ...la baraj se trage tare  sau ridicat cu umplutura destul de sus...pe partea cu ilia au mai asternut ceva balast stabilizat ..au facut ceva progrese si la viaductul branisca ......la izolatie si la terasamentul din debleu... :D

la viaductul 2 soimus se lucraza la turnat piloni cei de langa pariu sunt 3 turnati din pateu ...la pila din santier se toarna partea de sus ...de asemenea se armeaza si se cofreaza la pilele dintre cf si dn....la  sapatura din deal...estetot mai adinca ...iar la viaductul 1 soimus ...sau  pus toate grinzile si o parte din predale ...


imaginile imediat ...numai sa mearga imguru  :D

rocklee

#40226
imagini de la baraj ....

dedicatie pentru flashu 74 ..
























Powered by API/PUM imgur uploader

adi

azi la 10:30, se continua asternerea asfaltului la Holdea. se mergea alternativ pe aliniamentul actualului dn


rocklee

imagini din debleul branisca + viaductul...






























Powered by API/PUM imgur uploader