News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 75 Guests are viewing this topic.

flashu74

^^
Da. Se lucreaza pe pasaj. Acum monteaza acele borduri pe laterale. Se lucreaza la CIC (structura de beton) si probabil cand se face vremea corespunzatoare se vor apuca de terasament inclusiv bretelele de intrare-iesire. De fapt asta a fost concluzia unei discutii aici pe forum cu ceva vreme in urma. Apoi probabil se va opri traficul pe sensul Soimus-Simeria si se va face racordul. Vom vedea daca va fi asa . Referitor la perioada rămâne de vazut. Poate fi chiar mai repede, dar depinde cum au planificat activitatile.

gruiarew

Vin și eu cu niște update-uri. Nu-i mare lucru, dar mai mult nu am putut. Cine vrea să vadă ce-am văzut eu duminică din IR1812 se poate uita mai jos.

Grind:



Ilia:



Brănișca:



Dealul cu lilieci:



Și soluția la gropile de pe DN68A. Îmi permit deci profit:




'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

flashu74

#39017
Ai observat bine Dominik. Eu eram atent la zona biscuitilor. Asa cum spunea si Rocklee se lucreaza la relocarea stalpului si lucrarea este destul de avansata. De fapt mie- mi pare ca se va adauga acolo jos un stalp.










Powered by API/PUM imgur uploader

CristiM

LA Grind e totul nemiscat,cel putin asa se banuieste din filmare, cu izvorulsigur nu au rezolvat nimic!!!
Decand nu s-amai lucrat acolo? cred ca de un an, aproape ...
Razboiul nervilor continua, chiar nu vor sa termine lotul ?!
"Românului îi e greu până se apucă de treabă că de lăsat îndată se lasă"   Ion Creanga

dr4qul4

Bineinteles ca nu vor sa-l termine pana cand CNCurului le va semna aditionalele cerute de AM si aprobate de MT.
Daca cineva iti da teapa, tu iti mai indeplinesti obligatiile contractuale, sau astepti sa se ajunga la judecata?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Dominik

Hehe deja au adus noul stalp pt relocare...ms pt update flashu74  :)
You're in Steelers Country

rocklee

#39021
sau apucat de toti stalpi ...de relocat ...7 la numar ....iam vazut azi pe toti ... :)

am fost azi la un foto reportaj ....dar nu pun in seara aceasta nimic pentru ca sunt foarte obosit ... :)

tot ce vreau sa va spun ca UMB LUCREAZA ....de astazi programul il au pana la 19,30 ...

noapte buna ... :bye: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

tibiv ...daca dai vriun dislike...nu-ti mai arat nimic... :D

Dominik

Asteptam pozele maine cu updateuri rocklee, ai +1 de acum  :D
You're in Steelers Country

Liviu_udr

Mulțumim mult pentru poze și efort!
Un singur obstacol stă în calea A1, LD3. Nu e niciun izvor, surpare, etc. Eu personal am vorbit cu muncitorii.
Ostacolul se numește CNAIR.
Implicit își bat joc și de munca oamenilor de pe LD4. Și ăsta e un mare păcat!

TibiV

Quote from: Liviu_udr on March 26, 2018, 10:38:00 PM
Nu e niciun izvor, surpare, etc. Eu personal am vorbit cu muncitorii.

Poti sa ne dai mai multe detalii ?!...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

am vizitat astazi santierul UMB de la zidul .bretea muresana pana la ...nodul soimus ...am facut si catevvvvvaaaaaaa poze pe care le pun maine seara

-zidul de la cariera branisca este terminat ...azi il  izolau ...sa adus material de umplutura si zgura de furnal in depozit  :)
-se reloca in zona crierei 3 stalpi de inalt ....celebrul stalp 37.. :)

-am parcurs toata autostrada si mam oprit in zona pescarie ...si in dreptul gari CF  Branisca unde se toarna balast stabilizat ...

-Se lucra ...la viaduct ...la finisajele ...pe portine dintre pasaj si barajul mintia .....
-in zona viaductului se lucra la relocare a 4 stilpi de inalta
-de asmenea se lucra la devierea DJ ...o pregateau pentru asfaltare ....flashu 74 ...a pus doua imagini  :D
-in zona baraj ...se lucra doar la acel zidrigola ce va desparti drumul judetian de autostrada ...nu au mai sapat pentru relocarea DJ
pana nu se mai usca pamantul... :(

-mam oprit la viaductul 2 deal soimus ...unde au mai turnat un pilon ...si se mai pregatesc sa toarne vrio  2-3 pina la sfarsitul saptamini ...

-mam urcat si sus la culea din deal ...am imagini cu vitorul pasaj facute de sus ....

-am intrat si un pic in sapatura
-cateva imagini cu viaductul 1 si culea  :)

- cateva imagini .....la blizzz....cu viaductul nod soimus ...si doua vitoare structuri al nodului

-si de asmenea cu cic...soimus .. :D

ma prins noaptea in santier ..am plecat satisfacut ca am vazut noutati si ca UMBul LUCREZA  :) ...FELICTARI UMB  :thumbsup: :thumbsup: :cheers: :cheers:

rocklee

#39028
pana imi vine somnul si nu se blocheaza imguru  pun cateva imagini

IMAGINI  de la zidul de sprijin branisca ...depozitul de materiale ..si relocarea celor 3 stilpi din zona carierei ... :D























Powered by API/PUM imgur uploader