News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 25 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

^^^ si uite asa nimeni nu s-a prins din filmarea lui Eurocopter ca nodul asta e in executie , mutat pe partea cealalta a lui DN68A fata de planul de mai sus.
Cred ca era prins in Lot 2, asa e in lot 1 Lugoj Deva acum
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Eurocopter

Si acum un mic bonus de sfarsit de saptamana. :)

http://www.youtube.com/v/4UwQOLldnQA

Astept comparatiile 17 vs 26 aprilie.

PS: recomand HD. :)

Tavi

Ciprebbe nu e nodul de la Dumbrava. Dar daca schema este aceeasi atunci la secunda 21 inseamana ca se va face un guratoriu... Si e cam in urma. :(

ciprebbe

#6948
mai esti nebun?( in sensul bun) ai zburat iara.....eu cred ca tu deja filmezi Turda- Sebes :p

Vai fi vai de curu UMB ului cu tine in aer de se apuca pe Gilau Nadasel.

Bravos si ms de filmare, chiar se vede ca se misca cu talent pe centura Sebes, si la Lancram se lucreaza si la supratraversarea peste CF  de la Sebes Est.

@tavi stiu ca nu e Dumbrava  in filmulet ci Geoagiu, insa din ce stiu asa va fi si acolo la Geoagiu. Un giratoriu nu e greu de facut, probabil il lasa la urma, pt ca au de recuperat la nod
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Tavi

Quote from: ciprebbe on April 26, 2013, 11:03:23 PM
@tavi stiu ca nu e Dumbrava  in filmulet ci Geoagiu, insa din ce stiu asa va fi si acolo la Geoagiu. Un giratoriu nu e greu de facut, probabil il lasa la urma, pt ca au de recuperat la nod
Exact ciprebbe! E vorba de giratoriul din partea dreapta. Mi se pare ditai gauroiu acolo. Si trebuie sa-l faca pentru ca face parte din nod si el.

Eurocopter multumesc din nou! Esti mare! Pe de alta parte taranii aia cu utilajele din curte cand catadicsesc sa si le mute de acolo? In rest e imbucurator ce se vede :)

Eurocopter

Quote from: ciprebbe on April 26, 2013, 11:03:23 PM
mai esti nebun?( in sensul bun) ai zburat iara.....eu cred ca tu deja filmezi Turda- Sebes :p

Vreau sa aud critici la sange, daca se poate filmare mai buna de atat. :)

ciprebbe

Vrei critici  ia de aici : :p

Ai filmat FULL HD adica  naspa....putei filma si tu in 4K.
Ai zburat prea in dreapta , autostrada e in stanga....nu-mi place.
Nu ai filmat din vest de la inceput , deci iara critica , te-ai multumit sa virezi stanga inainte de Kronospan. Cred ca erai in urmarirea trenului.
Oamenii aia erau jos pe pamant si munceau , probabil la 30 grade, iar tu te plimbai pe sus in loc sa dai o mana de ajutor....

Mai vrei?

L.E. E vineri seara sper ca ti la gluma :p

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Eurocopter

Cine mai tine minte filmarea cu Suplacu de Barcau din 2011, faceti o comparatie. :)

Pt nostalgici:

http://www.youtube.com/v/M1oex96PLbE

PS: Kronospan e langa nodul de la Lancram, deci mult dupa ce am virat stanga. :) Trenul e doar figurant... Pentru oameni, tot respectul!

nicki4

WOW! calitate super la rezolutia maxima; cel putin la mine pe monitorul extern ii ca pe blue ray  :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Desi putin dezamagit de cat de putina activitate se vede pe tot traseul. pe 17 se vedea o forfota mai mare de muncitori si utilaje. Intradevar la nodul Lancram s-a facut decopertarea dar se pare ca baraca si parcarea cu utilaje este tot "in drum" ...ceva umplutura se vede si imediat dupa curtea cu pricina. Apoi inca cateva zeci de metri de asfalt nou dupa al 3-lea pod desi nu se vad nici o imbunatatire la podurile 1,2 si 3. In schimb la podul 4 (spre sibiu) s-au mai jucat cu umpluturile, si se vede ca au inaintat cu prefabricatele intre grinzi. Nu stiu, decideti voi cei cu experienta, daca este mult sau putin. Totusi, azi este vineri si mobilizarea pare destul de scazuta  :madwife:.
"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin

marcelbanu

#6954
Quote from: Eurocopter on April 26, 2013, 11:41:26 PM
Cine mai tine minte filmarea cu Suplacu de Barcau din 2011, faceti o comparatie. :)
Pt nostalgici:...
O luaseşi pe arătură, că tremură imaginea în asemenea hal... ?
Ce la fix s-a nimerit, Mike Oldfield - The Song of Distant Earth
în timp ce urmăream imaginile tale...

Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Ionut

Multumim Eurocopter! :) Da, e distanta mare de la filmarea din carlinga cu camera in mana si pana la filmare full HD cu GoPro...
Sa stiti ca Eurocopter asteapta in continuare contributii pentru filmari, nu va sfiiti. :p

Sa speram ca vor fi bani si pentru UMB pe Gilau-Nadaselu, va dati seama ca se va putea filma la costuri minime.

PS: pentru filmarea asta ii decontam lui Eurocopter 250 RON din buget.

alecu26

#6956
chiar am trecut prin zona.

Toata lumea trage tare. Si Straco si Strabag.

Straco clar va fi gata pe 10 mai. Dar sincer nu cred ca se va deschide mai repede, ca sa nu iasa scandal cu descarcarea autostrazii intr-un judetean si dupa aia intr-o bariera care e mai mult lasata jos.

Pentru inca 15-20 de zile se poate astepta sa termine Strabag nodul Orastie. (se lucreaza din ce am vazut la fundatiile de la portalurile de semnalizare, s-a mutat deja DJ-ul sa se poata lucra si acolo, se asfalteaza rampele spre pod.

Pe pod sunt deja cam toti parapetii si cred ca si hidroizolatie ca se vedeau ceva butelii.
Drumurile noastre POATE;

Eurocopter

Neata, s-a postat undeva in presa filmarea cu Deva-Lugoj lot 1? A crescut traficul peste noapte de 4 ori.

rocklee

neata eurocopter miai facut sfirsitul de saptamina mai frumos cu filmarea :D .....la nodul de la Lanceam nau darimat ''surile ''acelia ...tipic rominesc ....cita incompetenta pe autoritatile astea  :o....daca a crescut traficul de 4 ori ...poate vor so concesioneze... >:(
alecu 26...multumesc de vestile bune  :p

MHN

Quote from: Eurocopter on April 27, 2013, 08:58:12 AM
Neata, s-a postat undeva in presa filmarea cu Deva-Lugoj lot 1? A crescut traficul peste noapte de 4 ori.
Pe adevarul.ro.

PS: multam pentru filmari! Ultima este la o calitate excelenta!