Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

10 Members and 43 Guests are viewing this topic.

Ionut

Pai daca iei pietrele cu mana... ma gandesc ca trebuie sa faca si o solutie pentru stabilizarea de suprafata a versantului. Plase? Ciment torcretat?

alecu26

Drumurile noastre POATE;

rocklee

se lucra de zor ...la viaductul branisca


rocklee

#36153
imagini de la dealul carierei de piatra unde sa incetat lucru ... :)

rocklee

terasamentul si vitorul zid de sprijin ... :)



rocklee

sapaturile si pasajul de la holdea ... :o 


rocklee

pasajul se lucra la fierul de la supra structura...[imghttps://imgur.com/EOgyyB4]http://[/img]






rocklee

#36158
cam atat pentru seara aceasta... :)

https://imgur.com/a/bjbtV

mishu77

Multumim rocklee ! La grind nu ai facut poze? Din dn mie mi sa parut ca au inceput cu umplutura langa pasajul CF.

rocklee

am fost aseara intro vizita de lucru pe lotul 3 comsa ...si am vizitat doua pucte de lucru ...nodul holdea ...si podul peste mures ....

in ultima vreme ...in urma unor informati primite ...cum ca la podul peste mures...la o parte de terasament ar fi aparut probleme si ar trebui refacut .....

am trecut aseara pe acolo ...chiar pe intuneric sa verific daca este asa....si intradevar se ...lucreaza pe o lungime de vri 300m [ochiometric] la refacerea terasamentului .....precizez ca in acel loc a fost asfaltat si pus...si parapetul ....locul era  bine pazit ...si nu am  putut intra prea adanc ...si am facut cateva poze cu telefonul dar au iesit foarte rele ....pentru ca se inoptase

ce pot sa va spun este ca au scos asfaltul ...si au sapat cam un 1m in jos pe toata lungimea si pr o patrte se lucra cu piatra sparta si cu alte materiale ...pentru a reface portiunea afectata ....


pun cateva poze dar ...nu se vedeprea clar ...dar totusi.. :(


terasamentul vazut de jos ...in care se vede ca pamantul a fos rascolit ....



rocklee

#36161
in aceasta imagine se vede partea refacut a terasamentului ... :(



in aceasta imagie se poate vedea inaltime dinte parte refacuta si celelat sens alautostrazi ...vedere spre pod...



grosimea stratului refacut


materialele




si ultima imagine ...facuta pe intuneric ...se poate opserva ce adancime au sapat in terasament ...sa poata rectifica ...se pot  vedea parapeti de pe celalat sens ...



cam aceasta a fost ...scuzati calitatea imaginilor  ....dar din cauza ca cei de la comsa nu sunt prea transparenti a trebuit sa merg pe intuneric ...si sa vedem ce ascund ...
nu pot sacapa de ochiul vigilent al lui ROCKLEE... 8) :D

ar trebuie sa ma dotez si eu cu o drona ...sa- i mai speri un pic ... :)

enjoy  :)

gruiarew

#36162
Dacă tot am oprit le pun și eu:









Se lucra susținut deși era duminică.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

ciprebbe

Ca sa poata avansa trebuie sa reloce DN ul cat mai urgent. Pana nu muta pe noul aliniament nu se pot apuca de breteaua de iesire/intrare de pe A si de excavatia si umpluturile din locatia actalului DN. Si parca vine si iarna :)) Deci au toate motivele sa se grabeasca pentru ca in 2018 sa inchida cat mai repede santierul.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Dominik

Era si cazul sa-i vedem pe Comsa ca lucreaza si Duminica
You're in Steelers Country