Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 23 Guests are viewing this topic.


rocklee

si cateva vu piloni viaductului dinspre celalalt capat  :D
primul pilon betonat din capatul de dincolo de deneu al viaductului




pregatesc si ceilalti de turnare ...


rocklee


rocklee

si ultimile imagini de la nodul soimus.... unde era de asemenea activitate intensa   :bye: :bye: :bye: :bye:

pbh

Multumim Rocklee ca nu ne lasi "orbi", chiar si din concediu. Toata stima pentru implicarea ta si multumim si sotiei tale care este atat de intelegatoare :)

LD4 este lotul de autostrada cu cele mai mari diferente de la o zi la alta. Poate Cip ne face o bucurie pe la sfarsitul lunii sau inceput de Septembrie , cu o filmare pe LD4.

Iceman

Portocala mecanica in actiune :gj:....Este o placere sa vezi lucrarile UMB....Felicitari :)

cristi5

Quote from: Ionut on August 19, 2017, 08:10:28 AM
Intrebare estetică. Țevile alea urâte vor supratraversa autostrada?

Pe aici vor subtraversa autostrada si noul dj. E si un drum tehnologic de acces la halda.

http://proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html#map=17/45.922/22.828/0

Probabil conductele vor veni "de sus" asa cum sunt in poza pt ca ele supratraverseaza dj-ul la baraj ca sa ajunga intre dj si autostrada. Nu foarte estetic dar asta e...

Dominik

^^
Asta ma gandeam si eu Cip, la inceput de Septembrie ar fi 3 luni de la ultima filmare, s-ar vedea progrese uimitoare  :D

P.S. Rocklee esti unic !!!
You're in Steelers Country

mirceal

Cred ca si Dl. Umbrarescu monitorizeaza lotul 4 urmarind postarile lui Rocklee  :D

Vice33

Am 2 intrebari:

1. conducta inglobata-betonata din stanga va ramane sub autostrada?
2. Acel colt de pamant/deluţ din stanga imaginii de langa acea conducta betonata va fi sapat dupa ce se termina relocarea tevilor, nu?



Ionut

Dealul cu lilieci vazut ieri din tren de catre un prieten PUM.

https://www.youtube.com/watch?v=a30t7apJozo

luc

Ce se mai stie de zona cu lilieci? Au zburat? Se poate lucra si acolo?

alin_simeriaveche


alin_simeriaveche

#35548




alin_simeriaveche