Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 32 Guests are viewing this topic.

GDPR

Comsa a emis doar doua facturi anul asta, una in data in 11 aprilie pentru DN66, in valoare de 4,014,140.39 lei, cealalta fiind cea mentionata putin mai sus. Cea pentru DN66 s-a platit ieri, asa ca si cea pentru LD3 ar trebui sa fie platita zilele astea. Scadenta cred ca e la 30 de zile, in ROGOP au uitat sa o treaca.

NGC

3 facturi.

De foarte multe ori platile pentru lucrari la DN, VO se fac in zile diferite fata de cele pentru autostrazi.
Uneori sunt chiar saptamani intre ele.

GDPR

^Pe a treia am exclus-o intentionat, e cantitate neglijabila :p

Stefan Tudor

#34308
Nu stiu ce s-a mai discutat pe aici de PiSi, dar articolul e proaspat cu declaratii de la primarul Selimbarului!


http://www.turnulsfatului.ro/2017/05/27/video-s-a-stabilit-pe-unde-trece-autostrada-sibiu-boita-taie-parcul-industrial-in-doua/

rocklee

#34309
daca ne luam ce scrie in articol...nui o noutate ...asa comunica statul roman cu cetateni lui ...in speta CNAIR cu autoritatile locale .... >:(

dar si acest domn primar stia ca traseul autostrazi trece pe acolo de cel putin 50 de ani ... :)

rocklee

 :o pe aici nu mai pune nimeni nimic  :(

TibiV

Pai cine sa mai puna in afara de rocklee ?!.... :o

:lol:
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

JohannDB

Păi, aș pune de exemplu la "centuri" o filmare de zilele trecute la ...Caracal, dar trebuie lipit "filmul" și am nevoie de-un "movie-maker" ..... Este of-top, dar ...

rocklee


dumbravaandrei

Hai rocklee, nu fi timid.... stim ca mai ai poze :D
Fain se inalta acolo...

alin_simeriaveche


rocklee

am fost pe loturile 3-4 LD ...PE lotul 3 ...pauza totala ... :D
pe lotul 4 ...UMB lucra si la ora 20.30  :)

imaginile imediat dupa meci ...
daca e pauza punem cateva incepem cu lotul 3 ..norul ilia



alecu26

UMB vrea sa toarne pilele alea dintr-o singura faza? Hmm....
Drumurile noastre POATE;

adiarc

Pauza totala pe lotul 3?

Pai sa vina viteazul pm al tarii ( cu litere mici ),sa schimbe abordarea si sa-i penalizeze tot pe constructori,pentru ca ei nu plătesc facturile la timp si nici nu emit hârțogăraia la timp..
Nu-i bai mare...afara oricum "nu se poate lucra"...e iarna,ninge.....si sunt minus 20 de grade.....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

gruiarew

Câteva din fugă de la Holdea. Toate-s din drum că au întins ceva panglici pe acolo şi n-am mai trecut după ele.









'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis