News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 30 Guests are viewing this topic.

Goldmund

rocklee,
pentru efortul tau
si din partea mea numai de bine, multumiri si  :cheers: :cheers:

Quest

Multumim Rocklee !,
Pe LD3 n-ai ajuns pina la ecoductul 2, asa-i ? Nu l-am vazut printre pozele tale.
Exista o poza de zilele trecute de-a lui Gruiarew luata de pe DN in care apare in departare un brat rosu de macara la acel ecoduct. N-au mai inaintat...
Common sense will get you far !

Hercule

Quote from: rocklee on September 15, 2016, 03:37:17 PMsau pus parapeti spre podul de la mures ...


Nu cumva sunt prea mici si slabi parapetii? Poate ca si unghiul de pozare inseala perspectiva, dar totusi...

Mulltumiri rocklee pentru dedicatie! :gj:
Deșteaptă-te române!

jalemare

Roklee, din nou, absolut fabulos!!!
Mii de multumiri!
Salut si revenirea pe teren a lui alin_simeriaveche, unul dintre pionierii imaginilor de pe santiere!

SILVIUFG

Ce mai face groapa de la Aciliu? Se poate ajunge cu terasamentul sus intr-o sapatamana de acum incolo?

SB76UFO

Partea mai nasoala este ca de duminica-luni se strica vremea.
"Prostia este eternă și invincibilă"

ciprebbe

S-a trecut de jumatate. Merge destul de repede.
Vedem cu va fi vremea. Sa caute prelate :)) nu e o groapa asa de mare.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rocklee

#30262
acuma am venit eu de la aciliu  :) :(





dr4qul4

Cate geogrile si cata piatra sparta au pus aici, si cat de bine au compactat totul. Parca ar fi lucrat dupa reteta Bechtel.

si un mare plus pentru transparenta. Dar doar in cazul de fata! Ii asteptam sa fie transparenti si in oferirea de informatii. Chiar nu cred ca ii doare mana sa ne dea datele CESTRIN si rapoartele Jaspers.

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024


voicul

Quote from: rocklee on September 16, 2016, 06:18:41 PM





Si groapa? Unde-i domnule groapaaa?!  :D

Deci se poate! Felicitari pentru munca si ce pare excutie in termen stabilit SI pentru reportaj ;)

rocklee

nota 10 ...pentru amabilitate ...am mers ne anutat ....si in nume proriu si seful de santier a avut amabilitatea si ma dus pe tot santierul si mia raspuns la ce lam intrebat  :) :)...ii multumesc pe aceasta cale .. :)