Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

14 Members and 40 Guests are viewing this topic.

dumbravaandrei

 :cheers: Felicitari pentru poze...

Sa fie si 2018, nu-i tragedie... dar sa fie... Chiar nu inteleg de ce se misca asa de greu cu AM-ul pe LD4... Suntem in Septembrie, 2016  :bash:

rocklee

dumbravaandrei ...sai intreba pe cei competenti ... :o


rocklee

sa revenim la oile noastre ...la holde nimic nou ...
doar sa mai luat din delisorulde linga deneu ...



















sapatura este aproape la nivelul dndului

si doua imagini din deneu



rocklee

ne mutam la pasjul peste autostrada de la lapugiu de jos unde au aparut parapeti

cateva imagini cu pasjul  de la lapugiu












vedere spre grind


vedere ohaba ...
















parasim zona lapugiu si mergemla nodul grind

davyl

Festival de fotografii!!! Multumim, multumim, multumim!

Iceman

Rockle superbe poze...... :cheers: :cheers:...Cafea impreuna cu reportajul tau este o placere :D

rocklee

#30231
ne mutam la nodul grind ...

prima noutate pe care am constatato este ca sau apucat de sensul giratoriu  de linga deneu
au bagat traficul pe sub pasaj si au in ceput sa asfalteze si sa monteze parapeti

primele imagini cu asfaltul







o  bretea









pasajul la care se lucra sus ..






rocklee

mi de scuze restulle pun deseara ...acum nu mai pot ....promit  O:-)

Germany

Mulțam Rocklee :) Felicitări!
Sunt curios ce o să faci când o să fie gata toată autostrada până la Sibiu .... :) Te muți la Curtea de Argeș? ;)

O zi bună

gruiarew

#30234
@cristi5
Cristi, traficul e mai mic, dar si drumul e mai strâmt / virajat. Să pui parapeți pe mijloc și să se întâmple ceva pe un sens... pai ăla ești.

Plus că nu există rută ocolitoare. Nu proastă, deloc. La sectorul Cunța - Săliște ai niste variante pe care le-am expus aici (deși proaste, dar există) mai am una proaspătă: (aveam timp și am zis să dau o raită, după ce se deschide la "Groapă" nu mai merge nimeni pe DJ-uri). Chiar și la Șoimuș - Săcamaș ai DJ706A.

DN68A nu-i dublat de nimic. De acolo a plecat și încercarea mea de a "promova" DJ-ul Săvârșin - Făget.

Să ne înțelegem sunt pro deschiderea fiecărei palme de autostradă. Dar cred că orice se deschide între Lugoj - Deva va aduce trafic pe DN68A, care dacă se adoptă politica struțului o să facă mai multe probleme ca Săliște - Cunța. De la Ohaba la Coșevița se circulă groaznic. Îs cele două ace de păr și apoi urcare. Dacă nimerești un tir în față urci și cu 20-30 kmph. Și nu are nimeni răbdare să stea, mai ales dacă mai are mulți km de făcut. Nu mai poluez pe aici cu video-uri care să arate cât de aiurea și cât de nerăbdători îs unii. Poate și pentru faptul că e strâmt, se circula "la ax". Și nu-i nimic mai plăcut când treci pe lângă o coloană să te trezești cu câte unul jumate la tine pe bandă că el vrea să se uite dacă poate depăși. Sau dacă ești pe sensul de mers cum se urcă peste tine.

Încă o dată zic că deschiderea Ilia <-> Grind nu aduce un mare spor fără descărcarea de la Holdea. Pe bucata aia de DN ce circula cel mai bine, cel putin din ce am văzut eu. Problemele apar după Ohaba. Și tin până la Coșava.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

ascodaniel

Nu stiu cum, dar eu unul as "obliga" camioanele sa foloseasca vechea ruta Deva-Arad.

rocklee

o bretea



coboram   pe brete in jos






rocklee

sensul giratoriu si breteaua ce va  lega dnul



rocklee

sau pus parapeti spre podul de la mures ...












rocklee

la podul de la mures sa termimat de pus fierul ...spune cineva de acolo ca ami au ceva retusuri si se vor apuca de turnat placa in curand