Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 34 Guests are viewing this topic.

gruiarew

#30195
Ohaba. Se îndulcea panta.





Toate făcute azi sunt aici: http://www.panoramio.com/user/9011411/tags/20160914

Sper să ajute.

O să revin cu ceva filmuleț să vedeți cât de prost se circulă pe DN68A / DN7 din cauză că unii n-au deloc răbdare. Și nu era nu știu ce trafic.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

rocklee

gruiarew ..am fost si eu pe acolo  :)....am vazut eu  niste urme proaspete pe acolo si mam gandit ca afost cineva deal nostru  :D.....acum o ora am intrat in casa...am facut si ceva mai multe poze   :)

rocklee



rocklee

#30199
din ce am vazut si de data aceasta si de acum doua saptamani  ...la ce stadiu au nu  cred ca se va da drumul prea curand ....2017 catre sfirsit ..daca nu au nici acum AM SI AC  ...IAR  fara lotul 4 mi se pare  irelevant sa se deschida doar lotul 3 ...

si si daca sar deschide ar fi ...''OMOR '' pe distanta coseita margina ... >:(




TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

in zona UMB ...langa ecoduct totul  este  frumos si curat ...lucreaza ''MOLDOVENI '' ca in farmacie ...cinste lor ... :)  :gj::cheers:

iata cateva exeple





un podet inainte de ecoduct ...






cristi5

#30202
gruiarew, te referi la accidente pe Grind-Margina? De acord, desi traficul e mai mic decat pe Cunta-Saliste. De aceea trebuie redusa cat mai mult  portiunea de DN. Una e sa stii ca mai ai de mers in spatele TIRului 13 km si alta e sa fie 23 km.

Pe de alta parte, daca e trafic in coloana, chiar nu mai ai unde sa depasesti. Plus ca se pot lua masuri suplimentare de a interzice (si impiedica) intrarea pe contrasens in zona. La Cunta-Saliste au lasat DNul asa cum era, in loc sa anticipeze si sa ia masuri.

Din pozele lui rocklee vedem ca si Grind-Ilia e departe, vezi podul peste Mures, etc... Asa ca pentru inceput vor fi 60 km pe DN (Deva-Margina) si la distanta asta fireste ca cei grabiti vor depasi.

Dar depasirea nu e singura cauza. Multe accidente (inclusiv pe Cunta-Saliste cateva mortale) se produc prin parasire a sensului de mers, voluntar (taiat curba) sau involuntar (iesit din curba din cauza vitezei). Pe 13 km poate se pot pune parapeti in locurile periculoase. Totul e sa constientizeze situatia speciala (zeci de km de A1 in ambele directii => trafic mare) si sa ia masuri.

Multumim amandorura pentru poze! Din moment ce la Holdea nu este AC probabil pozele de acolo vor arata la fel si peste o luna...

rocklee


cristi5

Quote from: rocklee on September 15, 2016, 01:54:29 AM
fara lotul 4 mi se pare  irelevant sa se deschida doar lotul 3 ...

si si daca sar deschide ar fi ...''OMOR '' pe distanta coseita margina ... >:(

Eu cred ca e f relevant de deschis tot ce e gata, cand e gata. Stai in spatele TIRului pe Soimus-Ilia daca stii ca-l poti depasi pe Ilia-Grind. Apoi la fel pe Grind-Margina, sunt sanse ca oamenii sa mearga mai cuminte.

Cat despre Cosevita-Magina, ce facem, tinem totul inchis pana sunt gata tunelurile?

rocklee

rigolele de scurgere ...sisteme  de colectare ..a apelor totul ca la carte ... :o







si pe partea cealalta












rocklee

cristi 5 si eu sunt adeptul sa se dea drumulla lotul 3 integral daca se poate cu deschidere la holdea ...dar eu ma referem pe cind se va deschide ...si ar fibine sa se deschida 3 si 4 inpreuna ... ca deacuma e omor la iesirea se la soimus ...
scuze ca nu mai pot sta  de vorba cu tine vreau sa pun pozele ...ca am batut azi 60 km sa fc acestepoze si sale vedemcu toti
Sa nu ne mai trimita IONUT ...sa vedem imagini de pe Marte  :D


rocklee

ecoductul ...sa mai pus ceva materiale desupra din ce sevede

nu am prea multe imagini cu ecoductul pentru ca erau pre multi ..hamu prin preajma  :)








autostrada vedere spre cariera



vedere spre deva


rocklee

mergem la nodul  ilia sa vedem noutati ...apoi mergem si la pasajul peste cf ilia timisoara unde nu am mai fost de mult     



TibiV

rocklee, Jumatetea plina a pharului:

Ppe Marte este in mod sigur mai simplu.
Acolo nu sunt ambuteiaje....

Jumatea goala a paharului:
acolo nici nu ai ce poza !
Mai bine aici, la noi acasa.... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)