News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 36 Guests are viewing this topic.

rocklee

imagini cu pasajul peste cf ...lugoj deva ...








rocklee

imagini cu terasamentul si alte lucrari dintre pasajul cf si gurasada .... :D
teransament eco ...verde...













rocklee


Atila60

rocklee esti un geniu,frumos reportaj,felicitari din partea mea.


JohannDB

 :gj: rocklee și bine că ai prins "vreme bună"...  Pentru a intra în "perimetru", a fost "voia" paznicilor, a șefului de șantier, sau ??   Întreb, pentru ocaziile viitoare ce mă vor aduce la "gardul gospodăriei" constructorului. Și apropo de "utilul" deplasării...nu ai fost întrebat, "iar vrei partea utilă la deplasare" (în detrimentul timpului acordat apropiaților vizitați)  :lol: :lol: ??
        Cât privește "Nodul Ilia", aici, încet-încet, vom avea un mare "zid chinezesc". Rambleul între pasajul peste DN7 și pasajul peste c.f. Arad-Deva, va fi unul "bine-crescut"; nu știu de ce mă duce gândul la pasajul peste cocoașa de triere de la Brașov (situații total diferite "locale"), dar, unde, de departe se poate vedea un frumos pod de aproximativ 250 m lungime, care (pentru ideea de pod) dă altcumva la cadrul general. Un"arc", ce ar traversa cele două căi de comunicație ar fi "arătat" altcumva, însă ăsta este proiectul. Undeva în zonă, vor rămâne niște gropi imense, în urma transferului pământului necesar. Și în jurul Brașovului mai sunt două gropi/gropoaie, în plin câmp, care nu au, deocamdata, suficientă..."materie primă" pentru reumplere și nivelare.
       Cu mulțumiri, pentru poze!

rocklee

#28957













:o :p



ne intoarcem catre casa ... ultimile imagini de la gurasada







si cateva imagini din zona ecoductului....
nu am facut imagini cu ecoductul ...cand am coborat din masina a inceput  ploaia ...













cam atata pentru acum

si mam urcat pe o sa ...si vam spus povestea asa  :p

semnar ROCKLEE...

jalemare

Superb, Rocklee!
Mii de mulțumiri!

Germany

Multumim Rocklee ! :)

Frumoasä povestea ;) Cred cä la neamuri la Bacea ....n-ai mai ajuns :))  Le-ai dat douä clanxoane când ai trecut prin fatza casei lor, dupä care ti-ai continuat cälätoria spre diverse santiere :)))
Multumim! Tine-o tot asa

O zi bunä tuturor

Cozak

#28960
Excelent rocklee, bravo!
Am trecut si eu in zona sambata, se lucra la terasamente pe lotul 2 si 3 inclusiv au inceput sa faca terasamentele la poduri si treceri peste si sub autostrada.Comsa sapa din mega debleul de la Cosevita-Ohaba si cara pamantul catre Grind unde s-a suprabetonat si traversarea A1 peste DN si se cofreaza la traversarea peste CF. Salini a inceput sa ridice terasamentul la nodul Margina tot la trecerea peste DN.Multe camioane cu pamant pe tot traseul Margina-Grind, in special pe lotul 3.
Poze am facut cateva in mersul masinii dar mai pe seara. Se vede si in pozele lui rocklee ca lucreaza puternic la terasamente.

Nelu63

Am revazut montajul foto a doua oara (prima data pe pagina ta de facebook ) si ma bucur ca se lucreaza si ca ne dau sperante ! :)

Mii de mulțumiri! Rocklee!  :gj:


Ranger

Dus fiind cu ceva treburi in Talmaciu, am profitat de ocazie sa mai arunc un ochi dupa ceva lucrari pe cel mai asteptat proiect de infrastructura rutiera din tara, vestita PiSi. De la Selimbar la Talmaciu nu se vedea actiune (cel putin nu din DN1), nici din DJ105G Talmaciu-Sadu. Surpiza a aparut insa pe DC61 Talmaciu-Talmacel







Carotele arata astfel:



Echipa este din zona Moldovei si au spus ca au terminat de forat inspre Boita, mai au de lucru catre Talmaciu

alecu26

Nu i-ai întrebat la ce adâncime foreaza?
Drumurile noastre POATE;