Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 17 Guests are viewing this topic.

jalemare

excelenta treaba, felicitari baieti!!!

Hades

Buna ziua,
Daca ma poate ajuta si pe mine sa mi zica unde sunt facutele organizarile de santier(Umb,Salini)(care sunt facute)
Multumesc anticipat

Archi

UMB are organizarea de santier in fostul c.a.p. de la Bacea

La lotul 2 si 3 nu stiu.

La Izvin Sanovita este folosita aceeasi org. de santier care era si pentru lugoj deva lot1, adica cea de la Belint

Hades

#14538
^

Multumesc
O sa pun si eu ce am gasit acolo sapt viitoare

montaniardul

#14539
@razvan_43: primul articol la sectiunea " vezi si" (al articolului postat de tine) e vorba de izolarea Devei de drumul rapid in opinia autoritatilor locale ...

Eu chiar nu inteleg de ce atata nemultumire pentru administratia locala a Devei cu aceasta "izolare" a municipiului de autostrada (cand acest constructor spune clar ca va fi un nod de racordare la Soimus!). Pai de acolo pana la Deva mai sunt 5 km daca nu ma insel. Cu o semnalizare corecta cei interesati vor cobora de pe drumul rapid catre destinatia dorita.

Pai ce sa mai zic de Cluj Napoca a carui intrare/iesire pe/de pe autostrada se face la Gilau la aproximativ 10 km de oras. In cazul asta nu au aparut discutii.

E mai bine sa nu ai autostrada decat sa o ai chiar si la 5 km de oras?

Tavi

Cainii latra, carvana trece ...
Nu-l baga in seama. Pare un om mic. Stie clar ca daca nu emite autorizatia e problema mare cu justitia ....

dr4qul4

are dreptate insa cand spune ca era bun un nod la Santandrei, in special pentru orasul Hunedoara, dar pana la urma CNADNR-ul a ales sa faca noduri la intersectiile cu DN76 si DN66.

De ce nu sunt in stare sa faca si ei un nod si un pod peste Mures? Nu cred ca le-ar interzice CNADNR-ul.

Aceeasi poveste si cu cei de la Cugir, numai ca acolo nu este nevoie decat de niste bretele. Dar in loc sa faca primarul/CJ ceva, mai bine se vaita ca nu vin altii sa le faca.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

doryan93

Cele doua  poze din ziarul Adevarul,  lot4(Deva-Ilia):


Sursa

Stefan Tudor

#14543
Atentie sporita!!!

http://hunedoaramea.ro/article/restric%C8%9Bia-de-circula%C8%9Bie-pe-autostrada-deva-%E2%80%93-sibiu-prelungit%C4%83-mai-multe-zile

In alta ordine de idei! Ma bucur nespus de noile stiri si mai ales fotoreportaje facute ca la carte de colegii de forum! Eu ma intorc de la Munchen la Sibiu si de abia astept sa vad cat voi face pe tronsonul de la Nadlac pana la Sibiu! Invers, cand am plecat dupa Craciun din Sibiu, am facut pt prima data sub 4 ore pana la granita! :D In conditii de iarna uscata! :P Numai bine tuturor!

alin_simeriaveche

#14544
Ieri Sova a fost si la Adevarul si a avut acolo o emisiune in care a precizat cam tot aceleas lucruri ce am auzit in ultimul timp. Ce mi s-a parut interesant este faptul ca la autostrada Sibiu Pitesti se mai adauga si o bretea de legatura cu Ramnicu Valcea. A spus ceva de genu: o bretea...bine acolo nu e chiar  bretea ci un drum de legaturade vreo 60 ne km.
Eu cel putin, e pt prima data am auzit aceasta varianta. Ce stiam era bazaconia cu Sibiu Pitesti pe Rm. Valcea. Chiar a specificat ca va fi Sibiu-Boita Curtea de Arges- Pitesti. Nu Rm Valcea. Cine vrea, pot sa postez linkul cu emisiunea

florin74

Ai mila de noi, ca ne-a terorizat in ultima saptamana cu interviurile si declaratiile lui.  :)

Tavi


delacroix

Quote from: alin_simeriaveche on April 04, 2014, 12:27:15 PM
...bine acolo nu e chiar  bretea ci un drum de legaturade vreo 60 ne km...
60 de km? sau 26 km?

alin_simeriaveche

asa l-am auzit ca a spus. nu mi-sm dat seama de ce spune pt ca nu cunosc dar gandindu-ma acum imi dau seama ca ai dreptate

savagedanyro

probabil in gandirea lui e ca si pe A3 comarnic - brasov (pune fiecare banda separat)

2x26 km  = aprox 60

asa calcula si tunelurile pe A3

TIMISOARA 2021 !